› Aktualności
07:34 / 06.06.2018

10-letnia zawodniczka Komorzanki wicemistrzem świata

10-letnia zawodniczka Komorzanki wicemistrzem świata

Gmina Żerków. Kolejny sukces zawodniczki UKS Komorzanka Komorze

 

R E K L A M AAleksandra Łukomska wicemistrzynią świata w warcabach 64-polowych. Zawodniczka UKS Komorzanka Komorze reprezentowała Polskę w kategorii juniorek do lat 10 na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w warcabach 64-polowych, które odbyły się w pobliżu Izmiru w Turcji.

 - Nasza zawodniczka Ola na tych mistrzostwach odniosła ogromny sukces! W kategorii dziewcząt do lat 10 zdobyła trzy srebrne medale i tytuł potrójnej Wicemistrzyni Świata w warcabach 64-polowych –w grze klasycznej, aktywnej i błyskawicznej. Nasza zawodniczka zdobyła trzy historyczne srebrne medale i jest to wspaniały prezent na tegoroczny jubileusz 5-lecia UKS Komorzanka. Reprezentacja Polski w sumie zdobyła w trzech turniejach (gra klasyczna, aktywna i błyskawiczna) 21 medali: 2 złote, 12 srebrnych i 7 brązowych. Podziękowania należą się gminie Żerków i Polskiemu Związkowi Warcabowemu za wsparcie wyjazdu Oli na MMŚ w Turcji – pisze na Fanpage UKS Komorzanka Komorze Andrzej Ziaja, trener Oli.

 

10-letnia Aleksandra Łukomska mieszka w Chwałowie (gm. Żerków), jest uczennicą IV klasy Szkoły Podstawowej w Komorzu Przybysławskim. W warcaby gra w barwach miejscowego klubu UKS Komorzanka Komorze.
 

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A