145 lat z wielką fetą do białego rana

Opublikowano:
Autor:

145 lat z wielką fetą do białego rana  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Około 300 osób wzięło udział w obchodach 145-lecia Banku Spółdzielczego w Jarocinie. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele św. Marcina, którą odprawił ksiądz Grzegorz Czaja, kapelan bankowców spółdzielców. Później wszyscy zaproszeni goście pojechali do Obry Nowej. Dalsza część obchodów jubileuszowych odbywała się w obiekcie hotelowo-restauracyjnym „Pod Szyszkami”.
Na uroczystości pojawili się goście z powiatu  jarocińskiego, krotoszyńskiego, ale również z Poznania i Warszawy. Zaproszenia otrzymali zarówno obecni, jak i emerytowani pracownicy BS. Życzenia na ręce prezesa Jana Grześka składali m.in. przedstawiciele samorządów lokalnych, organizacji rolniczych. Nieco spóźniony na uroczystość dotarł także europoseł Andrzej Grzyb. Wyjaśnił później, że jego późniejsze przybycie związane było ze spotkaniem z ministrem rolnictwa Stanisławem Kalembą, który odwiedził osoby poszkodowane w wyniku wybuchu gazu w Jankowie Przygodzkim.

W trakcie uroczystości wręczono kilkaset wyróżnień. Były to m.in. medale, pamiątkowe monety. Jan Grzesiek obdarował najbardziej zasłużonych dla Banku Spółdzielczego gości również golińskimi snutkami. Na zdjęciu wręczenie Złoty Krzyża Zasługi w Rozwoju Spółdzielczości Bankowej im. księdza Piotra Wawrzyniaka Genowefie Rogowicz i Małgorzacie Świerblewskiej. Podczas gali nagrodę odebrał Eugeniusz Zalewski, który w konkursie "lokata z nagrodami" wylosował renault clio. W trakcie trwania konkursu zawarto 2.991 umów na kwotę 36.188.650 złotych.

W swoim wystąpieniu prezes Grzesiek przypomniał kilka faktów z historii banku, którego początki sięgają 1868 rok i powołania do istnienia Prywatnego Towarzystwa Oszczędności i  Pożyczek Wekslowych. Jednym z jej założycieli i pierwszym dyrektorem był dr Józef Niklewski, uczestnik powstania styczniowego z 1863 roku. - W miarę upływu lat bank zmieniał swoją nazwę i strukturę organizacyjną, jednak cały czas był obecny w życiu gospodarczym i społecznym na swoim terenie. Zawsze służył pomocą i był źródłem wsparcia dla swoich członków. Obecnie stan udziałowców wynosi 1.705 osób. (...) Bank Spółdzielczy to bank polski, oparty na polskim kapitale, bank uniwersalny o społecznym charakterze - podkreślił Jan Grzesiek. Bank Spółdzielczy w Jarocinie posiada jedną siedzibę centralną, trzy oddziały w Jaraczewie, Kotlinie i Koźminie Wlkp., sześć placówek filialnych i jeden punkt kasowy. Zatrudnia 82 pracowników.

(ls)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE