› Aktualności
14:39 / 10.06.2019

30. rocznica święceń kapłańskich księdza prałata Dariusza Matusiaka [ZDJĘCIA, WIDEO]

30. rocznica święceń kapłańskich księdza prałata Dariusza Matusiaka [ZDJĘCIA, WIDEO]

fot. Lidia Sokowicz

- Niech Twoje serce będzie twarde, odporne na każdy cios. Twarde, ale kochające - powiedział na zakończenie kazania ksiądz Łukasz Ograbek, były wikariusz parafii św. Marcina i wręczył księdzu prałatowi Dariuszowi Matusiakowi serce z hebanu. Okazją była 30. rocznica święceń proboszcza, kapelana policji i dziekana dekanatu jarocińskiego.

 

 

 

Z okazji kapłańskiego jubileuszu życzenia na zakończenie mszy św. dziękczynnej złożyli nie tylko przedstawiciele grup parafialnych, służby liturgicznej, ale również „Amazonki”, przedstawiciele szkolnego koła „Caritas” i Chóru Mieszanego im. K.T. Barwickiego oraz harcerze z jarocińskiego hufca ZHP.

 

W trakcie mszy św. rocznicowej ksiądz jubilat udzielił sakramentu chrztu św. małemu Igorowi.

 

 

Ksiądz Dariusz Matusiak od trzydziestu lat jest kapłanem. Większość czasu, prawie 22 lata spędził pełniąc posługę duszpasterską w Jarocinie, w parafii św. Marcina. Była to pierwsza samodzielna placówka. Wcześniej pełnił posługę wikariusza w Stawie Kaliskim oraz w parafii katedralnej, gdzie miał okazję spotkać się z papieżem Janem Pawłem II w czasie jego pobytu w Kaliszu.

 

 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 22