› Gospodarka
13:54 / 22.02.2018

4 sytuacje, w których warto wziąć pożyczkę

4 sytuacje, w których warto wziąć pożyczkę

Są dwa rodzaje ludzi. Pierwsi na hasło pożyczka natychmiast odparują: „dobry zwyczaj, nie pożyczaj”. Drudzy odpowiedzą: „dobry zwyczaj… rozsądnie pożyczaj”. Sprawdzamy, kiedy warto sięgnąć po dodatkowe źródło finansowania.

R E K L A M A


Inwestycja w nowe umiejętności…

Kurs norweskiego, prawo jazdy kategorii C, a może menedżerskie studia podyplomowe? Za kilka lub kilkanaście miesięcy pożyczka pozostanie jedynie wspomnieniem, a nowo nabyte umiejętności pozwolą Ci podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć lepiej płatną pracę.

… i dobre samopoczucie

 „Zapiszę się na ten kurs nurkowania po wakacjach… po świętach… po premii… po czterdziestce…” – myślisz, licząc kolejne siwe włosy na głowie i kolejne niezrealizowane marzenia. Na szczęście to tylko zły sen. Za nic nie chciałbyś, żeby ten koszmar się ziścił, prawda?

„Szlachetne zdrowie…”

„… nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz” – wzdychasz za Kochanowskim, dowiadując się, że najbliższy możliwy termin rezonansu magnetycznego przypada za 9 miesięcy. A to dopiero początek. Po diagnozie poczekasz ponad 5 lat na wymianę stawu biodrowego i półtora roku na wizytę u ortopedy. Okazuje się, że Kochanowski nie tylko „wielkim poetą był”, ale i Nostradamusem, wieszcząc już pięć stuleci temu gigantyczne kolejki do lekarza na NFZ.

Okazja/promocja/wyprzedaż/SALE

Co miesiąc skrupulatnie odkładasz 200 złotych na nowe meble do salonu, które ostatnio pokazała u siebie ta znana blogerka. Nagle stajesz twarzą w twarz z gigantycznym banerem: minus 50% przez cały weekend na wszystkie sofy i fotele (Przypadek? Nie sądzę!). Robisz w głowie szybką kalkulację: choć nie udało Ci się jeszcze odłożyć całej kwoty, wybierając nisko oprocentowaną pożyczkę online, będziesz i tak kilkaset złotych do przodu. Klik, klik i gotowe. Oczywiście, mijając neonowy napis kuszący kilkudziesięcioprocentową obniżką, za każdym razem warto zadać sobie pytanie: czy ja tego naprawdę (ale NAPRAWDĘ) potrzebuję?

Przejściowe turbulencje

Awaria silnika w aucie, cieknąca pralka, zalany smartfon – nagłe wydatki są jak rzeczy, które dopychamy do walizki tuż przed wyjazdem na urlop. Domowy budżet pęcznieje, pęcznieje… i za nic w świecie nie chce się dopiąć. Narastające turbulencje mogą jednak doprowadzić do katastrofy szybciej niż myślisz.

Czym powinna się charakteryzować dobra pożyczka? Przede wszystkim niskim oprocentowaniem, możliwością wybrania dogodnego okresu i trybu spłaty i szybką akceptacją wniosku przy wypełnieniu minimum formalności jak np. w Providencie.

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A