› Aktualności
08:38 / 12.06.2019

Absolutorium ósmej edycji Kolorowego Uniwersytetu. Zobacz zdjęcia!

Absolutorium ósmej edycji Kolorowego Uniwersytetu. Zobacz zdjęcia!

fot. Sebastian Kuźmik i Robert Rogacki.

Studenci z SP Żerków zakończyli kolejny rok studiów na Kolorowym Uniwersytecie.

 

Nadchodzą wakacje, a wraz z nimi kończy się kolejny rok nauki studentów z Kolorowego Uniwersytetu. Otóż 5 czerwca w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyło się absolutorium ósmej edycji tego barwnego projektu. Oczywiście nie zabrakło na nim studentów z żerkowskiej podstawówki.

 

 

W czasie uroczystości rektor Kolorowego Uniwersytetu prof. UAM dr hab. Beata Mikołajczyk podziękowała kolorowym studentom za żywiołowość, którą wnieśli w mury poznańskiej uczelni. Życzyła, aby czas spędzony w salach wykładowych stał się inspiracją do dalszego kształcenia i powrotu za kilkanaście lat jako pełnoprawni już studenci UAM.

 

 

Wszyscy żacy, a było ich czterystu, otrzymali z rąk pani rektor dyplom ukończenia studiów. Wśród nich była dwudziestoosobowa grupa uczniów z klasy IV c Szkoły Podstawowej w Żerkowie.

 

 

[Zobacz rozkład jazdy na Wieży Rocka- TUTAJ]

 

Po raz kolejny doceniono Oskara Kuźmika z Żerkowa – pierwszego młodego wykładowcę tej edycji projektu. Poza dyplomem i nagrodami rzeczowymi, otrzymał również miano eksperta Kolorowego Uniwersytetu w zakresie czarnych dziur w kosmosie.

 

 

Po uroczystości delegacja żerkowskich studentów podziękowała za opiekę i pomoc koordynator projektu dr Renacie Popiołek. Prócz kwiatów, wręczyli własnoręcznie wykonany plakat z podpisami klasy oraz zestaw publikacji o ziemi żerkowskiej.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 20