› Aktualności
17:15 / 23.05.2018

Agenci CBA na tropie mafii w Żerkowie

 Agenci CBA na tropie mafii w Żerkowie

fot. CBA

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego pojawili się w Żerkowie.

R E K L A M A

Czynności prowadzone są na terenie całego kraju. Agenci CBA rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która w ramach tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji nielegalnie skupiła w latach 2017-2018 z aptek na terenie całego kraju niezbędne dla ratowania życia leki warte co najmniej 100 milionów złotych z przeznaczeniem do ich wywozu za granicę Polski wbrew zakazowi.

Zakazem wywozu objęte są m.in. leki onkologiczne, przeciwcukrzycowe, przeciwdepresyjne, stosowane w leczeniu ADHD, szczepionki czy hipoalergiczne preparaty dla dzieci.

Agenci CBA zatrzymali już 7 osób. W Warszawie wpadł organizator procederu - właściciel firm biorących w nim udział oraz dyrektor podpoznańskiej hurtowni leków. W województwie wielkopolskim i podlaskim zostali zatrzymani współwłaściciel i pracownicy hurtowni leków, a w woj. łódzkim lekarz wystawiający in blanco i wręcz hurtowo zapotrzebowania na leki. W Ostrołęce zatrzymano również jednego z właścicieli sieci aptek współpracujących z rozbitą grupą. Nie wyklucza się dalszych zatrzymań.

CBA przeszukało mieszkania zatrzymanych, samochody i pomieszczenia zajmowane przez 10 innych firm - m.in. hurtownie leków kontrolowane lub współpracujące z zatrzymanymi osobami. W sprawie pojawia się również wątek przychodni lekarskiej w Żerkowie.

Szerzej na ten temat w kolejnym numerze "Gazety"

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A