› Aktualności
08:04 / 15.03.2020

Alarmowo jechały tam trzy zastępy straży pożarnej

Alarmowo jechały tam trzy zastępy straży pożarnej

fot. Uniwersalne jarocinska.pl

Nad ranem strażacy otrzymali wezwanie do Dąbrowy (gm. Jarocin). Oficer dyżurny straży pożarnej zdecydował o wysłaniu tam trzech zastępów.

 


Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru sadzy w kominie w budynku jednorodzinnym. Najpierw strażacy wygasili palenisko pieca. Następnie z drabiny mechanicznej nałożyli sito kominowe i ugasili pożar. Na szczęści nikt nie ucierpiał.
 

R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST

 

Czytaj również: Koronawirus. Drugi namiot stanął przed szpitalem. Zmiany w przyjęciach na Wieczorynkę

 W akcji uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej: 2 JRG Jarocin i OSP Jarocin.

 

 

Część z nas pożary sadzy postrzega jako niegroźne zdarzenia. Tymczasem kominiarze i strażacy mówią zgodnie, że nic bardziej mylnego. Mogą one doprowadzić do rozszczelnienia się przewodu dymowego i wydostania się gorących gazów z pieca. Potem ogień szybko przenosi się na łatwopalne elementy budynku.

 

- Pożary sadzy w kominie są skutkiem nieprawidłowej eksploatacji instalacji kominowej i urządzeń ogrzewczych. Składa się na to przede wszystkim spalanie złej jakości paliwa, np. mokrego węgla, drewna czy różnego rodzaju odpadów oraz brak regularnych czyszczeń przewodów dymowych - wylicza st. asp. Mariusz Banaszak, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

 

 

Kilka dni temu  strażacy gasili pożar sadzy w Kotlinie.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

 

 

 

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART