› Aktualności
11:47 / 17.10.2018

Amazonki z Jarocina przypominały kobietom o tym, jak ważna jest profilaktyka [FOTO, VIDEO]

Amazonki z Jarocina przypominały kobietom o tym, jak ważna jest profilaktyka [FOTO, VIDEO]

fot. Lidia Sokowicz

O tym, ja ważna jest profilaktyka przypominały jarociniankom członkinie Klubu "Amazonka" w Jarocinie. W poniedziałek przez centrum miasta przeszedł Marsz Różowej Wstążki. Przez kilka dni urząd miejski jest też podświetlony na różowo, na znak solidarności z osobami chorymi. 

 

Październik jest miesiącem walki z rakiem. Od dziesięciu lat 15 października obchodzony jest jako Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. W Polsce ta choroba rozpoznawana jest najczęściej u kobiet w wieku 50-69 lat. Rośnie jednak liczba zachorowań u kobiet młodszych - szczególnie w przedziale wiekowym 20-49 lat. W tej grupie zachorowalność na raka piersi wzrosła prawie dwukrotnie w ciągu ostatnich trzydziestu lat.

 

Spotkania jarocińskiego Klubu "Amazonka" odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Początek  o godz. 10.00. Osoby, które chciałyby przystąpić do stowarzyszenia mogą się zgłaszać też w czasie dyżurów zarządu w JOK-u, które są pełnione w każdy trzeci poniedziałek miesiąca od godz. 16.00. Informacje można znaleźć na stronie http://www.amazonka-jarocin.cba.pl

 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 11