› Aktualności
09:51 / 15.04.2019

Audi roztrzaskane na drzewie. Kierowca uwięziony [ZDJĘCIA]

Audi roztrzaskane na drzewie. Kierowca uwięziony [ZDJĘCIA]

fot. OSP Dobrzyca

Jarocińscy ratownicy uczestniczyli również w akcji po dramatycznym wypadku, jaki w weekend wydarzył się w Polskich Olędrach (pow. pleszewski). Po uderzeniu w drzewo mężczyzna został zakleszczony w aucie

- Jedna ranna osoba i rozbite auto – to efekt wypadku, do którego doszło w Polskich Olędrach – mówi asp. Mariusz Glapa, rzecznik prasowy KP PSP w Pleszewie. Osobowe auto uderzyło w przydrożne drzewo. - Ze zgłoszenia wynikało, że w środku rozbitego samochodu znajduje się poszkodowana osoba, do której dostęp jest utrudniony.

 

Na miejsce tego zdarzenia zadysponowane zostały zastępy ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśnicze w Pleszewie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzycy oraz z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Jarocinie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Golinie – relacjonuje funkcjonariusz.

 

Tak też było. Rozbite auto i uwięziona osoba. - Za pomocą specjalistycznego sprzętu hydraulicznego strażacy wykonali dostęp do poszkodowanego mężczyzny, ewakuowali go ze zniszczonego pojazdu i przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego – mówi asp. Glapa.

 

Dalsze działania straży pożarnej polegały na zneutralizowaniu i usunięciu wyciekających z rozbitego samochodu płynów eksploatacyjnych. Akcja ratownicza oraz usuwanie skutków wypadku trwała ponad godzinę, natomiast dokładne okoliczności tego zdarzenia ustala pleszewska policja.

 

ZOBACZ TEŻ - Kamery na mundurach policjantów - ZOBACZ TUTAJ

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 6