› Aktualności
08:03 / 09.08.2018

Autobus zderzył się z osobówką na DK 15 pod Jarocinem [ZDJĘCIA,WIDEO]

Autobus zderzył się z osobówką na DK 15 pod Jarocinem [ZDJĘCIA,WIDEO]

fot. Elżbieta Rzepczyk

Jarocin. Gmina Jarocin. Drogi Jarocin. Wypadki na drogach powiatu jarocińskiego

Poważne zdarzenie na drodze krajowej numer 15. Między Goliną a Jarocinem doszło do zderzenia osobowego mercedesa z autobusem. 

 

 Kraksa wydarzyła się na wlocie do Goliny. Mercedes kombi przejechał na przeciwny pas i uderzył niemal czołowo w autobus. - Są osoby ranne, droga jest zablokowana, wyznaczono objazdy - informuje wstępnie mł. asp. Agnieszka Zaworska z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. 

 

Nieoficjalnie wiadomo, że obrażenia odniosło 5 osób. Na miejsce wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

 

Policja wyznaczyła objazdy - dla jadących DK 15 w kierunku Krotoszyna przez Siedlemin. Dla kierowców jadących z kierunku Wrocławia, Krotoszyna - w Wałkowie na kierunek Zakrzew (zjazd na Dobrzycę), a następnie na DK 11. 

 

[AKTUALIZACJA 09:25]


 Z nieustalonych przyczyn kierujący mercedesem  zjechał na przeciwległy pas drogi, gdzie zderzył się z autobusem relacji Konin-Wrocław, którym podróżowało 12 osób – relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.


Do szpitali przewieziono pasażera i kierowcę mercedesa. Tego ostatniego zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Zespoły Ratownictwa Medycznego udzieliły doraźnej pomocy medycznej 3 osobom jadącym autobusem

Droga jest nadal zablokowana.           

Strażacy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych uwolnili kierowcę mercedesa z rozbitego pojazdu. Wyznaczyli i zabezpieczyli miejsce lądowania dla śmigłowca LPR oraz pomogli w transporcie rannego do helikoptera.


 W akcji uczestniczyło 5 zastępów straży pożarnej: 3 z JRG Jarocin oraz 2 z OSP Golina.                

[AKTUALIZACJA 10:40}

 Policja poinformowała, że na DK odbywa  się wahadłowo.   

To już drugi poważny wypadek w tym tygodniu na drogach powiatu jarocińskiego. Czytaj również : Śmiertelne zderzenie na drodze powiatowej Jarocin-Żerków [ZOBACZ TUTAJ]

 

ZOBACZ ZDJĘCIA - TUTAJ

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%

Zdjęcia ilość zdjęć 7