› Kultura i Rozrywka
09:19 / 13.07.2018

Babskie granie na Jarocin Festiwal 2018

Babskie granie na Jarocin Festiwal  2018

fot. Materiały organizatora

Jarocin. Babskie granie na Jarocin Festiwal  2018. Nie masz jeszcze szczegółowych planów na Jarocin Festiwal 2018? Chcesz poznać ciekawych ludzi, spojrzeć na świat z kobiecej perspektywy, spełniać marzenia, spotkać się z Marią Alyokhiną z zespołu Pussy Riot, czy posłuchać Kasi Nosowskiej...masz niepowtarzalną okazję. 


 

R E K L A M A

 

Prawa kobiet i nie tylko


W Roku Praw Kobiet organizatorzy Jarocin Festiwal 2018 zapraszają do Strefy Kobiet. Została ona  stworzona przez kobiety dla... wszystkich. Będzie tam można twórczo spędzić czas, porozmawiać, zainspirować się, odpocząć lub... zrobić sobie irokeza. Jak znaleźć Strefę Kobiet? Na ulicy Wrocławskiej 6, podwórko sądu, a tak naprawdę będzie to jedno z najbardziej kolorowych, radosnych i pozytywnie zakręconych miejsc w mieście. Szukajcie warsztatów garncarskich, mandali i wolontariuszy, którzy w razie jakichkolwiek trudności pomogą.
W Strefie Kobiet m.in. iPiękana iBestia- miejsce gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. W sobotę marzyciele i nie tylko będą mogli  stworzyć własną „Mapę Marzeń", której granice wytycza jedynie wyobraźnia. Dowiedzieć się, co pomaga w realizacji marzeń oraz poczuciu spełnienia. W niedzielę  atrakcja dla kreatywnych miłośników literatury-sąsiadki z Krakowa przeprowadzą niecodzienną akcję. „Doklej się"- czyli daj słowom drugie życie, zostań współautorką wyjątkowych utworów. Będzie to otwarty i nieprzewidywalny warsztat z recyklingu tekstów wcześniej napisanych. 


ZOBACZ TAKŻE: Jarocin Festiwal poza sceną. Zobacz, co się jeszcze wydarzy oprócz koncertów [KLIKNIJ TUTJA]


Szczegółowy program Strefy Kobiet

Piątek, 18.00-19.00 spotkanie z Marią Alyokhiną z zespołu Pussy Riot
Kino Echo
Maria Alyokhina, rosyjska działaczka polityczna walcząca o prawa człowieka. Jedna z wokalistek punkrockowej grupy Pussy Riot.
Poprowadzi je dr hab. Wiesław Wacławczyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zajmujący się m.in. ochroną praw człowieka i wolnością słowa.

Sobota, 14.00 – 15.00 spotkanie autorskie z Natalią Budzyńską

Strefa Kobiet, ul. Wrocławska 6


Natalia Budzyńska - dziennikarka Przewodnika Katolickiego, matka Niny i Staszka oraz żona Tomka z punkrockowego zespołu - Armia. Pisała m.in. o ks. Kaczkowskim, Wojciechu Smarzowskim i mamie Jaśka Meli. Autorka książek: „Matka męczennika" o Mariannie Kolbe i „Brat Albert. Biografia".
Spotkanie poprowadzi Aleksandra Pilarczyk, dziennikarka  Gazety Jarocińskiej.


Niedziela, 14.00 – 15.00  spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik

Strefa Kobiet, ul. Wrocławska 6


Sylwia Chutnik – pisarka, felietonistka, doktorantka Instytutu Kultury Polskiej UW. Kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na UW. Działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa. Prowadzi Dyskusyjny Klub Książki w Nowym Teatrze w Warszawie. Wykładowczyni w Instytucie Kultury Polskiej UW oraz w szkole pisania Maszyna do Pisania. Felietonistka ,,Polityki", „Pani, „Wysokich Obcasów" i ,,Gazety Stołecznej". Współpracowniczka TVP Kultura (współprowadziła program literacki „Cappuccino z książką", obecnie jest lektorką „Zapomniani - odzyskani"). Współprowadzi program „Barłóg literacki".
Spotkanie poprowadzi Katarzyna Stoparczyk, dziennikarka  radiowej Trójki. 

Babska scena, ale nie tylko

Piątek
 

Rynek

18.45 – 19.30 Agata Karczewska- Jarocińskie Rytmy Młodych 

Park

22.45 - 23.45  Nosowska

00.00 - 01.00 Pussy Riot


Sobota
 

Spichlerz

18 – 18.50  LOVTE

Park

20.30 – 21.30  Daria Zawiałow
00.15 – 01.15  The Dumplings Orkiestra

 

Niedziela
 


Rynek

14.35 – 15.35  Bajka
15.50 – 16.50  Percival Schuttenbach

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A

Zdjęcia ilość zdjęć 1