› Aktualności
20:15 / 11.06.2019

"Bajkowy regał na nudę" dobiega końca. Ostatnie spotkanie jutro w Mieszkowie

fot. Anna Skowrońska

Ostatnie spotkanie w ramach Bajkowego regału na nudę odbędzie się w bibliotece w Mieszkowie. W środę 12 czerwca gościem będzie pisarka Eliza Piotrowska.

 

 

Poznanianka z pochodzenia, napisała wiele utworów m.in.: „Alfabecik dla dzieci”, „Ortografia czyli heca, którą wszystkim się zaleca”, „Książeczka-wycieczka po miastach i miasteczkach”, „Bajka o drzewie”, „Ciocia Jadzia”, „Bajka o czasie”. Jest też tłumaczem. Dzięki niej najmłodsi czytelnicy mogą poznawać historie związane z Tupciem Chrupciem. Eliza Piotrowska jest bowiem również tłumaczem języka włoskiego. Dzięki Danucie Wawiłow jej publikacje bardzo wcześnie znalazły się na łamach ważnych pism dla dzieci i młodzieży. Jest absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Universita La Sapienza w Rzymie. Pracowała też w poznańskim oddziale Muzeum Narodowego. W latach 2002-2011 mieszkała w Rzymie, a od 2011 roku w Brazylii. We wrześniu zeszłego roku spotkała się z młodymi czytelnikami w Jarocinie w ramach cyklu "Reportaż opowiada świat".

 

Spotkaniu w Mieszkowie towarzyszyć będą warsztaty balonowe. Biblioteka zaprasza dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami. Wstęp wolny. Początek o godz.15.00.


Wydarzenie w ramach projektu "Bajkowy regał na nudę" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.

PODSUMOWANIE AKCJI "BAJKOWY REGAŁ NA NUDĘ" ODBĘDZIE SIĘ W NIEDZIELĘ 30 CZERWCA W JAROCINIE [ZOBACZ TUTAJ]

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%