› Aktualności
11:30 / 29.06.2019

W niedzielę będą czytać. Przyjdź na parking i taras posłuchać burmistrza i o. Kordiana

W niedzielę będą czytać. Przyjdź na parking i taras posłuchać burmistrza i o. Kordiana

fot. Materiały organizatora

Warsztaty plastyczne, głośne czytanie, rozmowy o literaturze dziecięcej, targi książki i koncert "Jerza Igora" to tylko niektóre atrakcje, jakie będą miały miejsce podczas finału projektu "Bajkowy regał na nudę". Impreza odbędzie się jutro (niedziela 30 czerwca). 

 

 

Wydarzenie zaplanowano na parkingu za PKO i przy ulicy Gołębiej. Start o godzinie 12.00.

W programie:

godz. 12.00 - 15.30 warsztaty plastyczne inspirowane książkami pisarzy goszczących w ramach "Bajkowego regału na nudę";

 

godz. 12.30 - 14.30 Katarzyna Stoparczyk i czytający goście - znana dziennikarka poprowadzi czytania i rozmowy o czytaniu ze znanymi mieszkańcami Jarocina;

Czytania rozpocznie burmistrz Adam Pawlicki, a po nim pojawią się: Patrycja Nowicka - przedstawicielka jarocińskich harcerzy, Bogusia Śmiglewska - przedstawicielka Stowarzyszenia Jarocin XXI (partnera biblioteki przy realizacji projektu), Leszek Świderski - prezes Towarzystwa Muzycznego w Jarocinie, dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego, Jadwiga Podeszwa - regionalistka, znawczyni gwary jarocińskiej i pisarka, Mariusz Grzesiek - powszechnie znany pod pseudonimem "Długi", przedstawiciel mocnego brzmienia i założyciel zespołu POGO-DNI, Monika Kula - nauczycielka z pasją i wizją. Na koniec ojciec Kordian Szwarc - franciszkanin, który będąc w Jarocinie zaledwie 3 lata zamieszał "Pokojem i Dobrem". Będzie to dla niego pożegnanie z Jarocinem i biblioteką.
 

godz. 15.30 - 16.30 koncert piosenek dla dzieci w wykonaniu Jerza Igora - tajemniczej dwuosobowej "postaci" śpiewającej i grającej na wielu instrumentach. A tak serio to jest to zespół z Warszawy, który tworzą Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow - artyści znani z kręgu muzyki alternatywnej, grających w zespołach jak: Levity, Pink Freud, Hokei, Paula & Karol, Warszawska Orkiestra Rozrywkowa czy projekty Marcina Maseckiego. Dnia 1 czerwca 2013 r., w Dzień Dziecka opublikowali swoją pierwszą piosenkę pt. "Królewicz", a dokładnie rok później wydali debiutancką płytę pt. "Mała płyta".


Projekt realizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz przez gminę Jarocin.

Będzie też wiele stoisk przygotowanych przez poszczególne filie biblioteczne, na których można będzie wykonać coś ciekawego z papieru i innych surowców.

Wydarzeniu towarzyszyć będą II Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży organizowane przez Stowarzyszenie Jarocin XXI.

11
0
oceń tekst 11 głosów 100%