› Aktualności
17:19 / 09.06.2019

"Bajkowy regał na nudę” z targami książek. Finał na koniec czerwca

fot. Materiały organizatora

Warsztaty plastyczne, głośne czytanie, rozmowy o literaturze dziecięcej, targi książki i koncert "Jerza Igora" to tylko niektóre atrakcje, jakie będą miały miejsce podczas finału projektu "Bajkowy regał na nudę". Impreza odbędzie się w niedzielę 30 czerwca. 

 

 

Wydarzenie zaplanowano na parkingu za PKO i przy ulicy Gołębiej. Start o godzinie 12.00.
W programie:
12.00 - 15.30 warsztaty plastyczne inspirowane książkami pisarzy goszczących w ramach "Bajkowego regału na nudę";
12.30 - 14.30 Katarzyna Stoparczyk i czytający goście - znana dziennikarka poprowadzi czytania i rozmowy o czytaniu ze znanymi mieszkańcami Jarocina;
15.30 - 16.30 koncert piosenek dla dzieci w wykonaniu Jerza Igora - tajemniczej dwuosobowej "postaci" śpiewającej i grającej na wielu instrumentach. A tak serio to jest to zespół z Warszawy, który tworzą Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow - artyści znani z kręgu muzyki alternatywnej, grających w zespołach jak: Levity, Pink Freud, Hokei, Paula & Karol, Warszawska Orkiestra Rozrywkowa czy projekty Marcina Maseckiego. Dnia 1 czerwca 2013 r., w Dzień Dziecka opublikowali swoją pierwszą piosenkę pt. "Królewicz", a dokładnie rok później wydali debiutancką płytę pt. "Mała płyta".


Projekt realizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz przez gminę Jarocin.

Wydarzeniu towarzyszyć będą II Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży organizowane przez Stowarzyszenie Jarocin XXI.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%