Bałtyk Gdynia – Jarota Jarocin: wyraźna porażka JKS-u na koniec sezonu

Bałtyk Gdynia – Jarota Jarocin: wyraźna porażka JKS-u na koniec sezonu - Zdjęcie główne

Porażką 0:5 z Bałtykiem Gdynia zakończył się ostatni mecz Jaroty Jarocin w sezonie 2017/2018. Podopieczni Marcina Woźniaka uplasowali się na 11. pozycji.

Bardzo dobrze mecz rozpoczął się dla gospodarzy, którzy już w 3. minucie spotkania objęli prowadzenie. Mateusz Filipowiak nie zdołał powstrzymać Adama Dudy, który strzałem z niewielkiej odległości otworzył wynik meczu. W 24. minucie Duda zdobył swojego drugiego gola. W międzyczasie Jarota nie zdołała stworzyć dobrej sytuacji do zdobycia bramki. W końcówce pierwszej połowy spotkanie zrobiło się bardziej wyrównane. Dobrą sytuację do strzelenia kontaktowego gola miał Jakub Nowak, ale górą był bramkarz gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch mocnych ciosów Bałtyku. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Kuzimski, a zaledwie 3 minuty później – Łukasz Duszkiewicz. Dobrą szansę na zdobycie bramki dla Jaroty kilka minut później miał Mateusz Dunaj. Jego uderzenie po dośrodkowaniu Piotra Skokowskiego minęło słupek bramki gospodarzy. W samej końcówce, w 86. minucie Bałtyk znalazł po raz piąty drogę do siatki Filipowiaka. Tym razem gola zdobył Juliusz Letniowski.

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak – Jakub Czapliński, Krzysztof Matuszak, Dawid Piróg, Piotr Skokowski – Jędrzej Ludwiczak, Jakub Nowak, Mateusz Dunaj, Jacek Pacyński (75’ Jakub Klauza), Mikołaj Marciniak (55’ Krystian Wawrzyniak) – Patryk Rzepka