› Kultura i Rozrywka
16:00 / 06.07.2018

Będzie głośno, rodzinnie i rockowo. Sprawdź imprezy nadchodzącego weekendu

Będzie głośno, rodzinnie i rockowo. Sprawdź imprezy nadchodzącego weekendu

fot. Bartek Nawrocki

Wydarzenia kulturalne nadchodzącego tygodnia. Co wybrać? Gdzie pójść? Sprawdźcie! Kino Echo. Spichlerz Polskiego Rocka. Klub Kontrapunkt. Jarociński Ośrodek Kultury. Filmy. Wystawy. Koncerty. Festyny. Imprezy. Wydarzenia.

 

R E K L A M A

 

Warsztaty parzenia herbaty - Rynek Jarocin, piątek 6 lipca, start o 16.00
Po tych warsztatach już nikt nie spojrzy na herbatę jak na coś prozaicznego! Rafał Przybylok, połowa duetu prowadzących bloga Czajnikowy.pl, autor książki „Czajnikowy.pl. Dobra herbata". Gość programów „Pytanie na śniadanie" oraz „Dzień Dobry TVN", zabierze nas w fascynującą podróż po herbacianych polach i opowie o tym, co każdy miłośnik herbaty wiedzieć powinien. Podczas warsztatów przybliży nam odmiany, sposoby uprawy i parzenia, przytoczy mity i legendy, zdradzi przepisy na swoje ulubione herbaciane napoje - zarówno autorskie, jak i wywodzące się z tradycji różnych krajów. 
Na warsztaty obowiązują zapisy – pod nr. telefonu 62 747 30 02 lub 887 - 766 - 861 

20-lecie LZS Zalesie z niespodzianką i fajerwarkami - teren przy świetlicy w Zalesiu, sobota 7 lipca, start o 15.00
Impreza otwarta poświęcona 20-leciu istnienia zespołu LZS Zalesie (klub sportowy zrzeszony w ludowych zespołach sportowych, związany głównie z piłką nożną i lokalną ligą gminną). Wśród atrakcji zaplanowano m.in. mecz LZS Zalesie - Old Boys, strzelanie z wiatrówki, loterię fantową, dmuchane zamki, pokaz fajerwerków, licytację koszulki Lecha Poznań, zabawę taneczną oraz NIESPODZIANKĘ. 
Na wydarzenie zapraszają Burmistrz Miasta i Gminy Jaraczewo, Rada Sołecka wsi Zalesie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jaraczewie. 

Warsztaty jogi "Wakacyjny relaks" - polana przed Pałacem Radolińskich, niedziela 8 lipca, start o 10.00
Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, na każdym poziomie zaawansowania. Na początku będzie łagodna sekwencja asan (pozycji), łącząca ruch z oddechem, wzmacniająca ale też odpowiednio rozluźniająca ciało. Tak by wprowadzić się w stan głębokiego odprężenia. Wszystko zakończy się odrobiną jogowej teorii. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Dziekańska.

Piknik rodzinny - Dom Wiejski w Potarzycy, niedziela 8 lipca, start o 15.00
Piknik w Potarzycy będzie czwartym z kolei piknikiem rodzinnym, promującym realizację projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Jarocin". Przypomnijmy, że PWiK pozyskał w ubiegłym roku 128 mln zł dotacji unijnej, a łączny koszt realizacji wszystkich sześciu zadań projektowych opiewa na kwotę ćwierć miliarda złotych. Jedną z atrakcji niedzielnego pikniku będzie autokarowy objazd inwestycji realizowanych przez spółkę w ramach projektu. Autokar pojedzie m.in. do Stefanowa, gdzie budowana jest stacja uzdatnia wody. Chętni będą mogli ocenić stan zaawansowania prac, które mają być zakończone jeszcze w tym roku. Największym zadaniem projektowym będzie jednak rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Cielczy. Powstanie tam nowoczesna stacja odzysku surowców, jedna z kilku takich na świecie. Spółka już podpisała umowę na realizację zadania. Cielcza będzie zatem kolejnym punktem objazdu PWiK-owskich inwestycji.

Prawdziwe oblicze Azji i Indonezji we wspomnieniach Katarzyny Dziekańskiej - Strefa Relakcu na Rynku, niedziela 8 lipca, start o 17.00 
Indonezja to niesamowity kraj na końcu świata, położony na ponad 13 tysiącach wysp, kraj muzułmański,  kraj kontrastów, kraj fascynujących tradycji i przesympatycznych ludzi. 
"Pierwszy raz, do Indonezji, wyjechałam 8 lat temu. Nie za bardzo wiedząc gdzie jadę i czego się spodziewać. Ten pierwszy wyjazd to był szok za szokiem. Upał, wilgotność, mix zapachów, ilość i zagęszczenie ludzi, motocykli, riksz, kompletny chaos na drogach... Wszystko chłonęłam z wielką ciekawością. Uczyłam się jak funkcjonować...zaliczyłam niejedną gafę... :) Teraz wracałam tam jak do drugiego domu, do starych znajomych I mam nadzieję, ze jeszcze wrócę nie raz!" - wspomina podróżniczka. Więcej tego typu opowieści będzie można usłyszeć w niedzielę na rynku. 

 

JAROCIN FESTIWAL 2018 

 

Koncert Jan Garbarek Group - Rynek Jarocin, czwartek 12 lipca, start o 20.30
Nikt nie gra na saksofonie w taki sposób jak Jan Garbarek. Jego brzmienie stało się znakiem rozpoznawczym i zyskało inny wymiar niż to, co jest ogólnie nazywamy jazz’em. Niezliczone nagrania płytowe, koncerty w najważniejszych salach koncertowych na całym świecie, wiele lat współpracy z Keithem Jarrettem czy jego bezprecedensowa kooperacja z Hilliard Ensemble sprawiły, że ten wyjątkowy saksofonista stał się popularny we wszystkich gatunkach muzycznych i krajach, a jego nagrania znajdziecie w katalogach z napisem jazz, muzyka klasyczna, a nawet pop. Garbarek podczas koncertu w jarocinie wystąpi z pianistą Rainer Brüninghaus, basistą z Brazylii Yuri Danielem i mistrzem perkusji Trilok Gurtu z Indii. 
Koncert Jan Garbarek Group otworzy Jarocin Festiwal 2018 i odbędzie się pod patronatem Burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego z okazji 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Bilety w cenie 99 zł normalny i 229 zł bilet + karnet na festiwal dostępne na jarocinfestiwal.oraz plbiletomat.pl.

 

PIĄTEK, 13 LIPCA - PARK 

Rozstrzygnięcie konkursu Street Levels 2018 - start o 16.30 
Konkurs, w ramach którego o występ na głównej scenie JF rywalizowali amatorzy, zawodowcy, składy z undergroundu i wszystkie osoby nagrywające hip - hop w domach. Finałową dwudziestkę wybrali internauci w głosowaniu za pośrednictwem kanału na YT i funpage Street Levels. Ostatecznie ustalenie zwycięzcy nastąpi przez zsumowanie głosów internautów oraz jury. 

Kękę - start o 17.45
Kękę to jeden z najbardziej znanych polskich raperów, którego teledyski mają miliony wyświetleń na You Tubie, a płyty pokrywają się podwójną platyną. Jego nowy album - „To Tu” to dojrzały i życiowy materiał, okraszony dawką humoru i sporą dozą autorefleksji. Do powstania płyty KęKę postanowił zaprosić gości, którzy swoją obecnością stworzyli nową jakość i doskonale wkomponowali się w osobiste utwory radomianina. Warstwa muzyczna utrzymana jest w nowoczesnym klimacie, chociaż nie zabraknie też klasycznego brzmienia.

donGURALesko - start o 18.55
DonGURALesko to pochodzący z Poznania muzyk, którego solowa kariera rozpoczęła się w 2002 roku. Od lat znajduje się w czołówce najlepszych polskich raperów, a jego albumy na zawsze wpisały się w kanon klasyków polskiego rapu. Jego ostatnia płyta - „Dom otwartych drzwi” wydana w ubiegłym roku, pokryła się złotem.

B.O.K. - start o 20.10
B.O.K. to ośmioosobowa grupa muzyków, indywidualności, artystów, instrumentalistów, poruszających się w szeroko rozumianych ramach muzyki hip-hop. To możliwie najkrótsza charakterystyka zespołu, którego jednak nie da się tak łatwo zaszufladkować lub przypisać do konkretnego nurtu muzycznego. Dziś B.O.K to jedyna grupa na polskiej scenie hiphopowej, która na stałe pracuje i koncertuje w tak szerokim instrumentalnym składzie.

Decadent Fun Club - start o 21.25
Zwycięzcy Jarocińskich Rytmów Młodych 2017.  W następstwie wygranej w Jarocinie grupa nagrała singla („Stardust”) oraz towarzyszyła Krzysztofowi Zalewskiemu podczas jesiennej trasy „Złoto”. 
Zespół wydał cztery single i teledyski oraz zagrał serię udanych koncertów, m.in. Spring Break Festival w Poznaniu, Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane, support OMD oraz pierwszy zagraniczny koncert na Pop-Kultur Festival w Berlinie. W styczniu 2018 Decadent Fun Club otrzymał „Szczotę” - nagrodę muzyczną przyznawaną corocznie przez Annę Gacek i Piotra Stelmacha podczas koncertu „Offensywa De Luxe” w Trójce – w kategorii „nadzieja roku”. Zespół znalazł się w TOP10 plebiscytu „Sanki 2018”, wskazującego najciekawsze nowe zespoły na polskiej scenie muzycznej według Gazety Wyborczej.

Laureat Jarocińskich Rytmów Młodych 2018 - start o 22.00

Nosowska - start o 22.45
Katarzyna Nosowska to artystka, która musi wynajmować sporych rozmiarów magazyn, by pomieścić wszystkie statuetki i dyplomy dla najlepszej polskiej wokalistki i autorki tekstów. Jak to możliwe, że tak skromna, unikająca tłumów dziewczyna zdominowała naszą scenę? Odpowiedź jest prosta: talent i pracowitość. Gdy tylko Hey ma wolne, Nosowska gra solo - choć zawsze ze znakomitymi partnerami, penetruje krainy, w które z macierzystym zespołem się nie zapuszcza.

Pussy Riot - start o 00.00
Pussy Riot to znana na całym świecie protest-grupa. Jej członkinie znane są z kontrowersyjnych i prowokacyjnych happeningów, komentując w ten sposób wydarzenia nie tylko w Rosji, ale także na świecie. Za swoje działania zostały skazane przez rosyjski sąd na 2 lata wiezięnia w kolonii karnej. Grupa jest obecnie w trakcie światowego tournée, po świetnie przyjętych koncertach w Australii udaje się na trasę po USA. Ich występy to połączenie koncertu, teatru i performansu, a wszystko w rytmie intensywnej punkrockowej muzyki.  Program audiowizualnego show oparty jest na książce Marii Alochiny „RIOT DAYS”.

Świetliki - start o 01.20
Marcin Świetlicki z grupą Świetliki w zeszłym roku obchodzili 25 lat działalności. Płyty wydają rzadko, ale każda zostawia ślad w historii polskiej muzyki. Bez wątpienia jedna z najważniejszych formacji lat 90-tych, której wpływy słychać niezwykle mocno w brzmieniu rodzimych artystów z kolejnych dwóch dekad. Ostatni album zespołu, zatytułowany „Sromota” ukazał się w 2013 r. po długiej, trwającej 8 lat przerwie.

 

PIĄTEK, 13 LIPCA - RYNEK

Laureaci festiwalu "Śpiewaj i walcz": Tacy nie inni, Senders, Ostatnia szansa - start o 15.30

Hańba! Na ulicy - start o 17.10
Nazywają siebie Zbuntowaną Orkiestrą Podwórkową, a swoją muzykę międzywojennym punk-rockiem tworząc fikcyjną opowieść, w której punk nie powstał w latach 70., lecz w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej. Jak zawsze pomagają im w tym międzywojenni poeci (Tuwim, Broniewski czy Jurandot) oraz podwórkowe instrumentarium (banjo, akordeon, bęben, tuba, klarnet). W 2018 roku Hańba została uhonorowana Paszportem Polityki. 

Jarocińskie Rytmy Młodych - start o 18.00
Na scenie wystąpią: Przybył, Agata Karczewska, Radio Slam, Distatnt Nights

Pogodno - start o 21.00
Pogodno zawita na scenie Festiwalu po 8 latach! To jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki rockowej w Polsce. Obecnie koncertują w składzie Jacek Szymkiewicz, Michał Pfeif, Marcin Macuk i Jarosław Kozłowski – przez wielu ten skład uznawany jest za najlepszy koncertowy zespół w kraju. W Jarocinie usłyszymy premierowy materiał z nowej płyty pt. „Sokiści chcą miłości” oraz kilka starszych utworów w zupełnie nowych aranżacjach.

 

PIĄTEK, 13 LIPCA - SPICHLERZ

Warsztaty hip - hop - start o 14.00 

Wasio - start o 19.30
Wasio to polski kompozytor, autor tekstów i producent, który ma na swoim koncie setki koncertów i festiwali u boku takich artystów jak Rammstein czy Kings Of Leon oraz nominacje do Fryderyków. Muzycznie Wasio oscyluje pomiędzy subtelnością i tajemnicą Jeffa Buckleya i Bon Iver, a folkowo-songwriterskim światem Becka czy Chrisa Stapletone’a. Wasio to też pełnoprawny zespół, złożony z muzyków, na co dzień grających u boku takich artystów, jak Artur Rojek czy Mela Koteluk.

SIGMA NGWM, PONO, THE GANG BAND, ŚLIWA, GRA SŁÓW, DJ WLB, OSTRY/BEZIMIENNI + AFTER 600V - start o 21.30 

 

SOBOTA, 14 LIPCA - PARK

Sztywny Pal Azji - start o 17.00
Zespół, który swoje początki miał właśnie w Jarocinie. Na scenie pojawią się m.in. Leszek Nowak, Paweł Nazimek, Jarek Kisiński i Zbigniew Ciaputa, czyli oryginalny skład. Oprócz największych przebojów usłyszymy na pewno utwory z wydanej w 2017 roku płyty „Szara”.

Hańba! - start o 18.10
Dzień wcześniej zespół zagra na rynku o 17.10 

Pablopavo i Ludziki - start o 19.20
Pablopavo, a właściwie Paweł Sołtys, to artysta eksperymentujący, grający muzykę alternatywną i nieprzeciętną. Lista jego artystycznych dokonań jest imponująca. Występował w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współpracował także m. in. z Hemp Gru, O.S.T.R., Sidneyem Polakiem, Sedativą, Dreadsquadem, Magierą, James Ashen, Habakuk, Junior Stress i Maleo Reggae Rockers.

Daria Zawiałow - start o 20.30
Daria Zawiałow to zeszłoroczna debiutantka o piorunującej karierze. Wystąpiła na największych festiwalach w kraju, a jej pierwsza klubowa trasa koncertowa przyciągnęła tłumy. Potwierdzeniem tego jest 5 nominacji do Fryderyków.

Lech Janerka - start o 21.45
Wokalista, basista, kompozytor i autor tekstów intrygujących swobodnymi skojarzeniami słowno- fonetycznymi pierwszy raz wystąpił w Jarocinie w 1985 roku z Klausem Mitffochem, w roku wydania płyty uznawanej za jedną z najważniejszych w historii polskiego rocka.  Rok później nagrał solowy album „Historia podwodna”, który uzyskał podobny status. Ostatnią studyjną płytą Lecha Janerki jest krążek „Plagiaty”, który premierę miał w 2005 r. Album zawiera utwory skomponowane przez artystę w czasach młodzieńczych, natomiast teksty zostały napisane już współcześnie.

Coma - start o 23.00
Po 4 latach Coma wraca na Festiwal w Jarocinie! Jeden z najbardziej znanych polskich zespołów, który przyciąga swoim rockowym brzmieniem i energetycznymi koncertami. Za wydaną w 2017 roku płytę „Metal Ballads Vol. 1” zostali nominowani do Fryderyków.

The Dumplings Orkiestra - start o 00.15
O żadnym młodym polskim zespole nie było tak głośno jak o The Dumplings. Chwytliwe melodie w połączeniu z elektroniką Kuby Karasia i barwnym głosem Justyny Święs sprawiły, że duet w krótkim czasie zbudował sobie szeroką rzeszę fanów, która nieustannie się powiększa, a koncerty cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Bokka - start o 01.30
BOKKA to chyba najbardziej tajemniczy zespół na polskiej scenie muzycznej. Na swoim koncie mają występy na festiwalach w kraju i w Europie. 20 kwietnia premierę będzie miał ich trzeci album „Life On Planet B”, który zapowiada elektryzujący singiel „In Love With The Dead Man”.

 

SOBOTA, 14 LIPCA - RYNEK

Snowman - start o 13.00
Snowman od lat aktywnie koncertuje, pojawia się na festiwalach w całym kraju. W zeszłym roku ukazała się w całości polskojęzyczna płyta „Gwiazdozbiór”, która została dobrze przyjęta przez krytyków i fanów.

L. Stadt - start o 14.20
Zespół, który łączy alternatywnego rocka z elementami surf rocka, country i psychodelii - L.Stadt wystąpi na Jarocinie ze swoją nową płytą - L.Story. To pierwszy w pełni polskojęzyczny album zespołu. 

Co ciągle widzę w Niej - start o 15.40
 To wyjątkowy koncert organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas tego wydarzenia na scenie spotka się plejada artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne. Na scenie pojawią się: Daria Zawiałow, Błażej Król, Łukasz Lach, Bisz & Radex, Rosalie, Michał Kowalonek, Dagmara Gregorowicz i Paweł Ostrowski, a koncert poprowadzą Dariusz „Brzóska” Brzóskiewicz oraz Marcin Kusy.

 

SOBOTA, 14 LIPCA - RUINY

Wojciech Bąkowski - start o 23.30
Wojciech Bąkowski to jeden z najbardziej oryginalnych polskich artystów, autor filmów animowanych i wideo, audioperformance, słuchowisk radiowych, muzyk i poeta. Lider grup muzycznych KOT i NIWEA. Współtwórca grupy artystycznej PENERSTWO. Jego płyta “Jazz duo”, której fragmenty usłyszycie na koncercie Bąkowskiego ukaże się latem 2018 roku nakładem wytwórni DUNNO Recordings (LP).

 

SOBOTA, 14 LIPCA - SPICHLERZ

Lovte - start o 18.00
LØVTE to nowy projekt osób związanych wcześniej z wielkopolską sceną hardcore/punk oraz zespołami takimi, jak Deszcz, Astrid Lindgren czy Angelreich. W 2017 roku ukazał się ich debiutancki album “It is not a lack of love, but a lack of communication”.

Obsidian Mantra - start o 19.00
To polska formacja wykonująca modern/death metal, utworzona w lipcu 2014 roku. Muzyka zespołu czerpie z death/doom metalowych korzeni. Opiera się na nietypowych metrach, gdzie rytmiczne fragmenty dopełniane są wijącymi się melodiami, a black metalowe i eksperymentalne wpływy współistnieją obok klimatycznych elementów. W czerwcu 2017 roku ukazał się pierwszy album długogrający „Existential Gravity”.

Entropia - start o 20.00
Wraz z wydaniem zmieniającego świadomość, drugiego albumu „Ufonaut”, zespół zdołał nasycić typową post-blackmetalową scenerię kwaśnym posmakiem, jednocześnie czyniąc pozostawanie w kontrze do wszelkich oczekiwań swoim modus operandi. Jak dotąd, Entropia występowała w dziewięciu krajach, włączając w to m.in. hiszpański Primavera Sound oraz koncerty u boku Mgły, Furii, Altar of Plagues i wielu innych.

Rogia: Mothernight - start o 21.00 
One Man Army of Doom to hałaśliwy i apokaliptyczny blues z wpływami black metalu w wykonaniu jednej osoby grającej jednocześnie na perkusji i gitarze. ROGI to muzyczne oblicze Bartka Rogalewicza (ex-NYIA), autora wielu okładek płyt i teledysków m.in. BEHEMOTH, Antigamy, Mord’A’Stigmata czy Odrazy. 

In Twilight's Embrance - start o 22.00
Po dwóch trasach koncertowych promujących nowy album, In Twilight’s Embrace zagoszczą na tegorocznym Jarocin Festiwalu, przynosząc skondensowane, czyste szaleństwo! Ich ostatnia płyta, „Vanitas” to świadectwo dokonującej się transformacji zespołu. Muzycy zmieniają typowy dla nich, przepełniony wyrazistymi melodiami, metal śmierci i kładą nacisk na bezpośredniość oraz atmosferę kompozycji.

 

NIEDZIELA, 15 LIPCA - PARK

Apteka - start o 17.15
Apteka to punkowa rewolta w najlepszym wykonaniu od 30 lat na linii frontu. Mają na swoim koncie 8 albumów w tym wszystkim znane „Narkotyki”, „Urojonecałemiasta” i „Menda”. W 2012 roku wyszedł ich ostatni krążek „Od pacyfizmu do ludobójstwa”, który został ciepło przyjęty przez fanów. Są żywą legendą sceny niezależnej. Zawsze bezkompromisowi, cyniczni, brutalnie szczerzy, głośni. Zawsze pod prąd! Zawsze na własnych warunkach!

Haydamaky i Stasiuk - start o 18.30
Haydamaky i Stasiuk to projekt na wskroś literacki. Połączenie ukraińskiej formacji rockowo-folkowej, debiutu wokalnego Andrzeja Stasiuka i trzynastozgłoskowca Mickiewicza. Dzieła polskiego wieszcza sprzed niemal 200 lat nigdy nie brzmiały tak aktualnie. Projekt ten ukazał się pod koniec stycznia 2018 i zebrał wiele pozytywnych recenzji.

Quebonafide - start o 19.45
To jeden z najbardziej znanych polskich raperów. Błyskawiczna kariera, wyprzedane koncerty, miliony odtworzeń na Youtubie. Jego ostatni album „Egzotyka” był najlepiej sprzedającą się polską płytą 2017 roku. 13 kwietnia ukaże się wspólny projekt Quebonafide i Taco Hemingwaya – „SOMA 0,5 mg”, który raperzy zwieńczą trasą koncertową składającą się z 7 koncertów.

Pink Freud "Pink Freud Army" feat Tomasz Budzyński, Robert Matera, Alek Korecki - start o 21.00
Założyciel i lider zespołów Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jego muzyczna aktywność wywołała w Polsce boom na muzykę improwizowaną i przywróciła światu polski jazz w początkach XXI wieku. Jest jednym z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artystą. Wystąpi w Jarocinie z programem Punk Freud Army, ale nie tylko. Rola Ambasadora to także współkreacja festiwalowych projektów specjalnych, spotkania i panele tematyczne oraz aktywności pozamuzyczne.

Public Image Ltd - start o 23.00
W latach 70-tych XX wieku swoją muzyką rzucił wyzwanie brytyjskiemu społeczeństwu, a jak się później okazało także globalnej kulturze, dając światu punk rocka. John ‘Johnny Rotten’ Lydon – legendarny wokalista i lider najpierw Sex Pistols, a od roku 1978 do dziś przede wszystkim Public Image Limited.

 

NIEDZIELA, 15 LIPCA - RYNEK

Żywa Akademia Pana Kleksa - start o 12.00
„Żywa Akademia Pana Kleksa”  to wyjątkowa propozycja nie tylko dla najmłodszych uczestników Jarocin Festiwal. Interaktywne lekcje, czytanie fragmentów książki przez znanych muzyków oraz koncert wybranych piosenek z filmowych adaptacji przygód Ambrożego Kleksa – wszystko to przeplatając, się ze sobą stworzy, współczesną opowieść inspirowaną ponadczasowym przesłaniem powieści Jana Brzechwy.

Tau - start o 13.45
Tau, wcześniej znany jako Medium, raper, wokalista, beatboxer i producent muzyczny. Zadebiutował w 2008 roku nielegalem Seans spirytystyczny. Kolejne nagrania rapera ukazały się w 2010 roku. 

Baika - start o 14.35
BAiKA to owoc kooperacji Banacha i Kafi. Na początku lutego 2018 roku miała miejsce premiera ich debiutanckiego krążka „Byty zależne”. Za oprawę tekstową odpowiadał Piotr Banach (założyciel i lider  Hey czy Indios Bravos), natomiast na wokalu znalazła się Katarzyna Sondej, którą można było usłyszeć u boku Kasi Nosowskiej podczas jubileuszowej trasy Hey Fayrant Tour 2017. 

Percival Schuttenbach - strat o 15.50
Percival Schuttenbach to pierwszy w Polsce zespół folk-metalowy, czerpiący garściami z tradycji polskiej i słowiańskiej. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień, mający na swoim koncie koncerty na jednej scenie m.in. z Eluveitie, Marilyn Manson, Paradise Lost, Korpiklaani, Alestorm, Wardruna czy Arkona. Grupę tworzą muzycy, którzy współtworzyli ścieżkę dźwiękową do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Zespół wydał kilka oficjalnych płyt, z których każda prezentuje odmienny klimat, nie tracąc przy tym charakterystycznego, rozpoznawalnego brzmienia. Występ tego zespołu to efekt współpracy Jarocin Festiwal z Festiwalem Fantastyki Pyrkon.

Finał Mundialu Rosja 2018 - start o 17.00

 

NIEDZIELA, 15 LIPCA - RUINY

Msza św. w intencji zmarłych muzyków - start o 12.00 
Msze święte w intencji zmarłych muzyków odbywały się w Jarocinie już w latach 80. Poza publicznością festiwalową uczestniczą w nich także muzycy. Każdy ze zgromadzonych w ruinach kościoła Świętego Ducha może wymienić nazwiska zmarłych artystów, szczególnie dla niego ważnych. Mszy towarzyszy specjalna oprawa muzyczna, w 2016 roku zagrał Tomasz Budzyński z synem Stanisławem w 2018 Józef Skrzek, a w tym roku o oprawę mszy zadba Tratwa Music Project.

Trupa Trupa - start o 15.00
Trupa Trupa to obecnie nasz najważniejszy, gitarowy towar eksportowy. Album „Jolly New Songs” jest szeroko komentowany w zagranicznych mediach muzycznych, a sam zespół zdążył już wystąpić na najważniejszych festiwalach po obu stronach oceanu. Ich koncert w Jarocinie po prostu trzeba zobaczyć.

Marek Dyjak - start o 18.30
Marek Dyjak przyjedzie do Jarocina z płytą „Pierwszy śnieg”, która jest jego powrotem do korzeni – do słowa i poezji. Przyjmuje rolę interpretatora, wykonując utwory Roberta Kasprzyckiego, Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka i Jacka Musiatowicza. Do tego wyjątkowy akompaniament  Marka Tarnowskiego (akordeon i piano) i Jerzego Małka (trąbka) sprawia, że całość nabiera charakterystycznego dla Dyjaka brzmienia.

Kortez - start o 22.30
Okrzyknięty objawieniem polskiej sceny muzycznej, promuje swój najnowszy album „Mój dom”, który stał się bestsellerem jeszcze przed premierą. Kortez, artysta tajemniczy, tworzący intymną i emocjonalną muzykę wystąpi w niezwykłej scenerii ruin gotyckiego kościoła. Wstęp na jego koncert tylko dla posiadaczy specjalnego karnetu „+Kortez”.

 

NIEDZIELA, 15 LIPCA - SPICHLERZ

The Walkers, Noże, Create, Pola Chobot & Adam Baran, Bezsensu - start o 12.00
Występy wyróżnionych kapel podczas koncertów eliminacyjnych tegorocznych Jarocińskich Rytmów Młodych.

 

Szczegółowe informacje dotyczące Jarocin Festiwal 2018 dostępne są [TUTAJ]. 

 

Kino Echo przygotowało na nadchodzący tydzień następujące propozycje filmowe - wszystkie produkcje premierowe!!!

 • "Wielka wyprawa Oskara" - familijny, reż. Torfinn Iversen - PREMIERA W PIĄTEK 6 LIPCA
  Dziesięcioletni Oskar ma marzenie, którym jest wyjazd na prerię wraz z mamą. Niestety tuż przed wakacjami mama Oskara powiadamia go o planowanej podróży do Ameryki. W tym czasie chłopcem ma się opiekować jego niezbyt towarzyski i gburowaty dziadek. Na szczęście, Oskar poznaje Leviego i jego cierpiącego na krótkowzroczność konia. Wspólnie decydują się na przeprawę przez Ocean Atlantycki, żeby odszukać w Ameryce mamę Oskara. 
   
 • "Odlotowy nielot" - animacja, reż. Arni Asgeirsson - PREMIERA W PIĄTEK 6 LIPCA
  Wraz z nadejściem wiosny z jajka wykluwa się pisklak Franek. Rezolutny ptak szybko dorasta, ale w przeciwieństwie do rówieśników, ciągle nie może nauczyć się latać. Wkrótce poznaje Julkę, swoją rówieśniczkę, do której jego ptasie serce bije najszybciej jak tylko potrafi. Nadchodzą jednak kłopoty! W trakcie jednej z lekcji fruwania Franek zostaje porwany przez wiejskiego kocura i uznany za zaginionego. Po wielu dniach poszukiwań, jego rodzina, pogodzona ze stratą, migruje do ciepłych krajów. W sercu ukochanej Julki wciąż jednak tli się nadzieja. Frankowi udaje się uciec, niestety za późno. By przetrwać zimę, musi dotrzeć do słynnej Rajskiej Doliny. W wędrówce do legendarnego miejsca, gdzie nieloty zimują, wspiera go Gwidon - sprytna, choć nieco zarozumiała pardwa górska. Ich tropem podąża jednak niebezpieczny sokół - Cień. Czy Frankowi uda się osiągnąć cel? Czy wybierze bezpieczne schronienie w dolinie, czy też znajdzie w sobie odwagę do latania i wyruszy, aby odnaleźć ukochaną? 
   
 • "Jurassic World: Upadłe królestwo" - przygodowy, sci-fi, reż. J. A. Bayona - PREMIERA W PIĄTEK 6 LIPCA
  Minęły cztery lata, od kiedy luksusowy park rozrywki Jurassic World został zdewastowany przez dinozaury i zamknięty. Isla Nublar jest dziś opuszczona przez ludzi, a dinozaury, które przetrwały, próbują poradzić sobie w dżungli same. Kiedy uśpiony dotąd wulkan budzi się do życia, Owen (Chris Pratt) i Claire (Bryce Dallas Howard) za wszelką cenę chcą uratować pozostałe przy życiu stwory. Owen próbuje odnaleźć Blue, zaginionego raptora, którego wychował. Dla Claire ocalenie dinozaurów staje się najważniejszą misją. Kiedy przybywają na wyspę, wulkan zaczyna już wyrzucać z siebie deszcz lawy; Claire i Owen odkrywają spisek mający przywrócić Ziemię do stanu, którego nie widzieliśmy od czasów prehistorycznych.
   
 • "Jestem taka piękna" - komedia, reż. Abby Kohn, Marc Silverstein - PREMIERA W PIĄTEK 6 LIPCA
  Renee Bennett (Amy Schumer) każdego dnia boleśnie doświadcza, jak to jest być przeciętniaczką w Nowym Jorku - mieście faworyzującym pięknych i bogatych. Wszystko zmienia się, gdy na zajęciach fitness spada z rowerka treningowego, uderza się w głowę i traci przytomność. Kiedy odzyskuje świadomość, spogląda w lustro i wprost nie może uwierzyć. Jej nogi są szczupłe i opalone, włosy jedwabiste, a podbródek idealnie ukształtowany. Jednym słowem - jest zjawiskowo piękna! Problem w tym, że tak naprawdę nic się nie zmieniło. Dla całego świata Renee nadal wygląda tak samo. Jednak bohaterka, przekonana o rzekomym cudzie, przechodzi totalną metamorfozę. Z szarej myszki staje się wyzwoloną i pewną siebie kobietą, której śmiałość i energia robią piorunujące wrażenie na wszystkich, począwszy od jej słodkiego chłopaka - Ethana (Rory Scovel), a skończywszy na atrakcyjnej szefowej - Avery Leclair (Michelle Williams). Z czasem Renee, która dzięki awansom pnie się w górę w firmie kosmetycznej, zaczyna spoglądać z wyższością na świat i innych ludzi. Czy to możliwe, żeby stając się „piękną”, dopuściła do głosu „brzydszą” część swojej osobowości?
   
 • "Uprowadzona księżniczka" - animacja, reż. Oleg Malamuzh - PREMIERA W PIĄTEK 13 LIPCA
  Remik i Miłka są dla siebie stworzeni. Od pierwszej chwili wiedzą, że nic nie może ich rozdzielić, nawet fakt, że ona jest księżniczką, a on skromnym wędrowcem. Ich szczęście szybko jednak zmąci podstępny plan złego czarownika, który pragnąc zdobyć nieśmiertelność porywa Miłkę. Wierzy, że pomoże mu ona w pewnym czarnoksięskim magicznym rytuale. Remik wraz z kompanią zwariowanych zwierzaków, rusza ukochanej z odsieczą. Czeka go długa droga pełna niebezpieczeństw, naszpikowana czarami, pułapkami i setką kłopotów.
   
 • "Pussy Riot. Modlitwa punka" - dokument, reż. Mike Lerner, Maxim Pozdorovkin - PREMIERA W PIĄTEK 13 LIPCA
   Zimą 2011 roku po kontrowersyjnym przebiegu wyborów w Rosji Władimir Putin został ponownie wybrany na prezydenta kraju. W odpowiedzi na to setki tysięcy Rosjan wyszło na ulice, aby podać w wątpliwość legalność wyborów, a tym samym legitymację Putina do rządów. Wśród protestujących były trzy młode radykalne feministki: Nadieżda Tołokonnikowa, Maria Alochina i Jekatierina Samucewicz, współzałożycielki zespołu punkowego Pussy Riot. W kolorowych kominiarkach na głowach, pończochach i letnich sukienkach weszły do słynnego soboru Zbawiciela w Moskwie i zaczęły satyryczny performance, śpiewając pieśń "Bogurodzico, przegoń Putina". Po 40 sekundach zostały aresztowane, wytoczono im pokazowy proces, oskarżono o "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną" i skazano na dwa lata więzienia w łagrach. "Pussy Riot. Modlitwa punka" jest kroniką tego "małego" aktu protestu, który zdobył rozgłos na całym świecie i stał się symbolem walki z opresyjnym reżimem. Nadając tej antyputinowskiej rebelii ludzką twarz, film pokazuje historię trzech młodych kobiet, które – zdumione reakcją władzy – za kratami więzienia pozostają gotowe bronić swoich racji. Ich osobista odwaga, poświęcenie własnym przekonaniom i świadomość polityczna wywarły wpływ na aktualną sytuację polityczną w Rosji i pokazały, że sztuka może stać się doskonałym narzędziem protestu.

Szczegółowe informacje na temat biletów i godzin seansów dostępne są [TUTAJ].

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A