› Aktualności
18:22 / 02.10.2019

Będzie nowa droga w Dobieszczyźnie

Będzie nowa droga w Dobieszczyźnie

fot. Ewa Graczyk

Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego odwiedził Żerków. Celem wizyty było podpisanie umowy na budowę lub modernizację drogi w Dobieszczyźnie.

 

R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST

Urząd w Żerkowie pozyskał środki z europejskiego funduszu rolnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Celem inwestycji jest przede wszystkim podwyższenie standardów dróg gminnych ze szczególnym zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo pieszych. Modernizacja obejmie więc nie tylko wymianę nawierzchni jezdni, ale i też budowę chodnika. Droga, na którą urząd zdobył pieniądze położona jest obok miejscowego ośrodka zdrowia.

 

[Medale od prezydenta otrzymały aż 22 pary. Zobacz galerie TUTAJ]

Umowa na realizację zadania podpisana została przez burmistrza Żerkowa, Michała Surmę, skarbnika gminy Agnieszkę Rosiejkę oraz wicemarszałka województwa wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, któremu towarzyszył radny wielkopolskiego sejmiku, Jan Grzesiek. Całość inwestycji opiewa na sumą 375 tys. zł z czego prawie 240 tys. to kwota uzyskanego dofinansowania.

 

[Miłośnicy historii wyjadą do Czerniejewa. Zobacz kiedy].

 

Kiedy powstanie droga?

 

Otóż zgodnie z podpisaną umową czas realizacji inwestycji następnym dopiero w następnym roku.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 3