› Aktualności
11:00 / 08.11.2018

Biało-czerwona pilnie potrzebna. Gdzie kupić flagę? [SONDA]

Biało-czerwona pilnie potrzebna. Gdzie kupić flagę? [SONDA]

fot. Materiały informacyjne UM Jarocin

W niedzielę - 11 listopada wszyscy będziemy świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jako Wielkopolanie mamy jeszcze jeden bardzo ważny powód do obchodów - setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Dumni z wolnej ojczyzny możemy się włączyć w obchody - chociażby przez wywieszenie biało-czerwonej flagi. Co jednak zrobić, kiedy nie mamy jej w domu?

 

R E K L A M A

Już od początku roku trwały przygotowania. Wszyscy mając świadomość, że to jedyne takie okazje w ich życiu, czuli się w obowiązku, aby je w wyjątkowy sposób uczcić. Włączyły się samorządy, stowarzyszenia i różnego rodzaju organizacje - nawet te najmniejsze.

 

[szczegóły obchodów setnych rocznic - ZOBACZ TUTAJ]

 

W Mieszkowie, gdzie urodził się pierwszy dowódca Powstania Wielkopolskiego gen. Stanisław Taczak, z tej okazji powstała 100-metrowa flaga i odbył się bieg pod patronatem Taczaka. Jarociński Ratusz został przybrany w biało-czerwone symbole, a w najbliższy weekend zaplanowane są koncerty, widowiska, spotkania, debaty i msze w intencji ojczyzny.

 

My też możemy się włączyć w obchody tych niezwykłych rocznic. Najbardziej widoczna oznaką naszej dumy i patriotyzmu może być biało - czerwona flaga wywieszona na domach, siedzibach firm, sklepach.

 

Co jednak zrobić, jeżeli chcielibyśmy wywiesić biało-czerwoną, a nie mamy jej w domu? Gdzie można kupić flagę? Wiemy, że jednym z takich miejsc w Jarocinie jest biblioteka "Pod Ratuszem". Ale to na pewno nie jedyny punkt, w których można się zaoptrzyć w nasz narodowy symbol. Gdzie jeszcze - liczymy na podpowiedzi. Piszcie w komentarzach. Każda rada będzie na wagę zlota. Zróbmy wszystko, żeby w tę niezwykłą rocznicę pokazać, że „duch w narodzie nie ginie…”

Czy wywiesisz flagę 11 listopada?

Czy wywiesisz flagę 11 listopada?

ankieta dodana 08.11.2018, ilość wszystkich głosów: 84
Tak
81%
Nie
17%
Nie mam zdania
2%
R E K L A M A
0
1
oceń tekst 1 głosów 0%
R E K L A M A