› Aktualności
16:05 / 07.10.2018

Biblioteka z czytelnią na dachu

Biblioteka z czytelnią na dachu

Gmina Jaraczewo. Inwestycje w gminie Jaraczewo. Biblioteka.To jedyna taka biblioteka na terenie Ziemi Jarocińskiej. Zakończyła się budowa biblioteki w Górze z czytelnią na dachu.

Trwają ostatnie prace związane z oddaniem fili jaraczewskiej biblioteki w Górze. Obecnie odbywa się meblowanie i przenoszenie księgozbioru z poprzedniej siedziby. Budowa kosztowała 668 tys. zł, w tym 423 tys. zł pozyskano z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wniosek Urzędu Miasta i Gminy Jaraczewo.    

R E K L A M A

- Nowy budynek to nowa, przyjazna dla czytelnika przestrzeń z czytelnią, która może stać się miejscem spotkań dla czytelników i mieszkańców Góry. Mamy piękną przestronną wypożyczalnię z kącikiem dla dzieci i wygodną sofą oraz fotelami dla osób, które zechcą spędzić u nas trochę czasu. W okresie wiosenno-letnim będzie również działać czytelnia na dachu, w której chcemy organizować ciekawe spotkania - mówi Katarzyna Roszak, dyrektor jaraczewskiej biblioteki.

Pomiędzy biblioteką a szkołą powstała ścieżka edukacyjna, na której można zapoznać się epokami literackimi i wybranymi polskimi pisarzami.Oficjalne otwarcie placówki zaplanowano na piątek 12 października. Z kolei 15 października o godzinie 10.00 biblioteka zostanie oddana czytelnikom. - Na naszych gości będzie czekać miła niespodzianka i aromatyczna kawa - zdradza Katarzyna Roszak.

 

Czytaj również: Przedszkole na miarę XXI wieku otwarte! [ZDJĘCIA] [ZOBACZ TUTAJ]

 

Czytaj również: Targowisko gminne "Mój Rynek" w Jaraczewie - co na jego temat sądzą mieszkańcy?[ZOBACZ TUTAJ]

R E K L A M A
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M A