Bramka sezonu na inaugurację

Bramka sezonu na inaugurację - Zdjęcie główne

Po niezłym meczu Jarota Hotel Jarocin zremisowała 2:2 z beniaminkiem II ligi - Gryfem Wejherowo. Spotkanie mogło się podobać, a niewątpliwą ozdobą tego meczu był gol Karola Danielaka.

Mecz zaczął się koszmarnie dla gospodarzy. Już w drugiej minucie pomocnik Gryfa Łukasz Pietroń niefortunnie upadł na murawę i na boisku musiała pojawić się karetka. Spotkanie zostało przerwane na 9 minut, a kontuzjowany zawodnik trafił do szpitala (najprawdopodobniej ma uszkodzony staw łokciowy, co wykluczy go z gry na dłuższy czas).

W pierwszej połowie Jarota dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale bardzo szybko gospodarze doprowadzali do wyrównania. Najpierw cudownym uderzeniem popisał się Karol Danielak. Gryf szybko odrobił stratę. Michał Fidziukiewicz, mający za sobą grę w Jagiellonii, pokonał Dariusza Brzostowskiego.

Jarota po raz drugi wyszła na prowadzenie w 35. minucie. Tobiasz Kupczyk pokonał bramkarza Gryfa, po dośrodkowaniu Sebastiana Kamińskiego. - Nie trafiłem czysto piłki głową, bardziej trąciłem ją barkiem, ale najważniejsze, że piłka wpadła do siatki - mówił po meczu debiutujący w Jarocie Kupczyk.

Gospodarze odpowiedzieli jeszcze szybciej niż poprzednio. Zaledwie kilkadziesiąt sekund po stracie bramki Rafał Siemaszko urwał się Krzysztofowi Czabańskienu i dokładnie dograł do Fidziukiewicza, który zdobył swojego drugiego gola.

Choć wszystkie bramki w tym meczu padły w pierwszej połowie, to w drugiej również wiele się działo. Zdecydowanie lepsze okazje mieli jarociniacy, ale w bramce Gryfa świetnie spisywał się Wiesław Ferra, który instynktownie obronił strzał głową Adriana Owczarka i uderzenie Łukasza Białożyta. Niewiele do szczęścia zabrakło także Karolowi Danielakowi, który trafił w boczną siatkę.