› Aktualności
07:36 / 11.03.2019

Burmistrz chciał zrezygnować

Burmistrz chciał  zrezygnować

fot. Od lewej: burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała i radny Sławomir Gruchała

Sławomir Gruchała został zastępcą Dariusza Strugały w Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Wielkopolski.

 

Wspomniane stowarzyszenie jest jedną z korporacji samorządowych. Przedstawicielem gminy Jaraczewo jest od wielu lat burmistrz Dariusz Strugała. Jego zastępcą był Roman Skrzypczak, długoletni przewodniczący jaraczewskiej rady, który przegrał wybory w październiku ubiegłego roku[ ZOBACZ TUTAJ]

R E K L A M A

 

Na jego miejsce zaproponowano kandydaturę radnego Sławomira Gruchały Niespodziewane ze swojej funkcji chciał zrezygnować Dariusz Strugała.

- Oddam swoje miejsce i mam propozycję, aby było tam dwóch przedstawicieli rady - stwierdził burmistrz

 

 - Niech na razie będzie po staremu. Niech szef będzie nadal przedstawicielem – apelował Tadeusz Pera, wiceprzewodniczący rady.

Burmistrz miał ochotę wycofać się z pracy w stowarzyszeniu. Wymienił nazwiska Grzegorza Hybiaka, Zbigniewa Nowaka oraz Ilony Smolarek, ale nikt z nich nie chciał być zastępcą Sławomira Gruchały, który miał zostać pierwszym reprezentantem Jaraczewa.

Dlaczego burmistrz chciał zrezygnować?

 

- Jestem wiceprzewodniczącym Związku Gmin Wiejskich, członkiem rady Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządowych, więc spokojnie w tamtym stowarzyszeniu mogliby popracować radni. Poznaliby ludzi spoza naszego samorządu oraz zasady funkcjonowania innych organizacji - uzasadnia Dariusz Strugała.

 

Prócz wymienionych funkcji burmistrz Jaraczewa jest członkiem Komitetu Regionów oraz wiceprzewodniczącym Komisji Rewizyjnej Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Wielkopolskiego [ZOBACZ TUTAJ]

Ostatecznie Dariusz Strugała pozostał pierwszym przedstawicielem a Sławomir Gruchała będzie jego zastępcą.

 

 W ubiegłym tygodniu nagrodę im. Józefa Ślisza otrzymało KGW Panienka (gm. Jaraczewo). Gospodynie do wyróżnienia zostały zgłoszone przez władze samorządowe gminy. [ZOBACZ TUTAJ]                                

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

 

 

 

 

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A