› Aktualności
07:01 / 20.03.2020

Burmistrz dziękuje mieszkańcom. Prosi o spokój i rozwagę

Burmistrz dziękuje mieszkańcom. Prosi o spokój i rozwagę

fot. Materiały UMiG Jaraczewo

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

Kolejny dzień epidemii koronawirusa przynosi w Polsce bilans 367 przypadków zakażenia i 5 ofiar śmiertelnych. Z zagrożeniem mierzą się służby medyczne i sanitarne. Walkę wspierają policjanci, którzy kontrolują codziennie osoby poddane kwarantannie oraz samorządowcy.

 

 

Burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała wystosował kolejny komunikat do mieszkańców w sprawie koronowirusa.

 - Pragnę podziękować Państwu za obywatelską i odpowiedzialną postawę w sytuacji obowiązującego stanu zagrożenia epidemicznego i wprowadzonych w związku z tym istotnych ograniczeń. Mają one na celu zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 zarówno na terenie całego kraju, jak i naszej małej ojczyzny – napisał włodarz Jaraczewa. 

 

 

Zapewnił, że  Zespół Kryzysowy, któremu przewodniczący cały czas monitoruje sytuację.

 

 - Podkreślam, że na terenie gminy Jaraczewo nie ma przypadku osoby zarażonej koronawirusem. Nie ma też osób odbywających kwarantannę domową, natomiast 2 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym - informuje Dariusz Strugała.  

 


Zapewnił, że jednostki ochotniczej straży pożarnej z Jaraczewa i Noskowa, działające w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, doposażone są w specjalistyczny sprzęt ochronny; jednostki te przygotowane są do pomocy osobom skierowanym na kwarantannę domową np. w zrobieniu zakupów, wykupieniu leków.

 

Przypomniał, że Urząd Miasta i Gminy oraz pozostałe jednostki organizacyjne są  zamknięte dla interesantów, ale pracownicy tych instytucji na bieżąco udzielają informacji oraz realizują sprawy telefonicznie lub za pośrednictwem internetu.  

 

- Na dzień komunikatu nie ma żadnych opóźnień, zwłaszcza w wypłacie wszelkich świadczeń; zgodnie z zaleceniami MPiPS, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaraczewie dokonał wypłaty świadczeń: 500+, rodzinnych z Funduszu Alimentacyjnego oraz zasiłków stałych – wyjaśnia Dariusz Strugała.


 - Pamiętajmy - to od każdego z nas, zależy, czy koronawirus będzie się dalej rozprzestrzeniał. Zachowajmy spokój i rozwagę – apeluje burmistrz Jaraczewa.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART