› Gospodarka
12:56 / 30.03.2018

Burmistrz Jarocina na posiedzeniu rady powiatu: Zdrajców nie słucham! [WIDEO]

Burmistrz Jarocina na posiedzeniu rady powiatu: Zdrajców nie słucham! [WIDEO]

fot. Janek Marcinkowski

Jarocin. Sesja rady powiatu. Burmistrz Jarocina. Adam Pawlicki. Powiat jarociński. Gmina Jarocin. Ścieżka rowerowa.

 

 

R E K L A M A

Pod koniec ostatniej sesji Rady Powiatu w Jarocinie w punkcie wolne głosy i wnioski, przewodniczący Jan Szczerbań udzielił głosu burmistrzowi Jarocina Adamowi Pawlickiemu.

Burmistrz Jarocina wypowiedział się w sprawie szpitala, a następnie odniósł się do ścieżki rowerowej, która miała powstać wzdłuż drogi powiatowej Jarocin - Żerków [ZOBACZ WIĘCEJ TUTAJ]. Wspólne plany inwestycyjne samorządów posypały się, kiedy stanowisko stracił były starosta Bartosz Walczak (Ziemia Jarocińska). Teraz stanowią dodatkowe zarzewie konfliktu i wzajemnych oskarżeń.

 

- Brak reakcji ze strony zarządu powiatu od sierpnia zeszłego roku, kiedy jasno i na piśmie powiedziałem, że mimo zmiany władzy interesuje mnie współfinansowanie ścieżki rowerowej Jarocin - Annapol - Wilkowyja do ostatniego budynku w Wilkowyi. [...] Chciałbym nadmienić, że żaden mieszkaniec gminy Jarocin nie mieszka od ostatniego budynku w kierunku Żerkowa, więc my jako gmina nie jesteśmy zainteresowani budową ścieżki rowerowej do mieszkańców gminy Żerków - powiedział burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

 

Więcej o ścieżce rowerowej czytaj TUTAJ [KLIKNIJ]

Przewodniczący Szczerbań zauważył, że oba samorzady były do pewnego momentu partnerami.

- Byliśmy partnerami, ale wy nas oszukaliście i nie zrealizowaliście tych inwestycji, na które my mieliśmy dołożyć - odpowiada przewodniczącemu Adam Pawlicki.

 

Po wystąpieniu burmistrza, do sprawy próbował się odnieść radny Mariusz Stolecki (PSL). Pawlicki nie chciał jednak słuchać dawnego koalicjanta ZJ. Wychodząc z sali zwrócił się do radnego: -  Zdrajców nie słucham - powiedział i wyszedł.

Słowa i zachowanie szefa gminy wywołały spore oburzenie na sali. - To jest kultura burmistrza - komentowano. 

[ZOBACZ WIDEO]

R E K L A M A
2
1
oceń tekst 3 głosów 67%
R E K L A M A