› Aktualności
13:04 / 12.04.2018

Burmistrz: Powstanie alternatywne połączenie odciążające centrum Jarocina [WIDEO]

Burmistrz: Powstanie alternatywne połączenie odciążające centrum Jarocina [WIDEO]

fot. Materiały UM w Jarocinie

Ratusz informuje o postępach w budowie nowej drogi, która jeszcze w tym roku ma połączyć ulicę Wrocławską z węzłem Jarocin na obwodnicy.

 

R E K L A M A

 

Inwestycja składa się z dwóch odcinków. Pierwszy połączy ul. Wrocławską, Bema z ul. Śródmiejską. Drugi pobiegnie od skrzyżowania ul. Śródmiejskiej z ul. Wojska Polskiego do węzła Jarocin na obwodnicy. Na skrzyżowaniu w okolicy stacji paliw Lukoil przy ul. Wojska Polskiego powstanie rondo.

 

Odcinek od ul. Wrocławskiej do ul. Śródmiejskiej będzie miał długość 1 km. Wzdłuż drogi zaplanowano ciąg rowerowy. Poza przebudową i poszerzeniem drogi inwestycja obejmować będzie także budowę oświetlenia i nowej kanalizacji deszczowej.

„W ramach inwestycji wzdłuż ulicy Wrocławskiej - od ul. Powstańców Wielkopolskich do mostu na rzece Lipinka - powstał ciąg pieszo-rowerowy. Modernizacji poddana zostanie także ul. Śródmiejska od parkingu do ul. Wojska Polskiego. Na parkingu od strony ul. Śródmiejskiej powstaną 44 miejsca postojowe. Kolejne 109 miejsc parkingowych powstanie na parkingu od strony ul. Wrocławskiej - zapowiadają władze miasta.

 

Drugi odcinek łącznika – od skrzyżowania ulic: Śródmiejskiej i Wojska Polskiego do węzła Jarocina na obwodnicy będzie miał 1,8 km długości. Obok asfaltowej jezdni wybudowany zostanie chodnik i droga rowerowa. W trosce o bezpieczeństwo korzystających z drogi, w newralgicznych miejscach powstaną ronda i przejścia dla pieszych. Bezpieczeństwo wzmocnić ma także budowa zatok autobusowych.

 

- Budowa tych dwóch łączników ma na celu udrożnienie ruchu w mieście. Mamy wszystko przemyślane i konsekwentnie nasze plany drogowe realizujemy. Powstanie alternatywnego połączenia odciążającego centrum Jarocina, skróci czas przejazdu przez centrum miasta, poprawi bezpieczeństwo ruchu i zapewni niezbędny poziom komfortu jazdy - podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

ZOBACZCIE inwestycję z lotu ptaka. Jak wam się podoba? Co sądzicie o realizowanej budowie?

R E K L A M A
9
11
oceń tekst 20 głosów 45%
R E K L A M A

Powiązane artykuły

Zdjęcia ilość zdjęć 9