› kultura i rozrywka
13:21 / 06.08.2012

Burmistrz pożegnał pielgrzymów

Burmistrz pożegnał pielgrzymów
Licząca ponad 110 osób grupa pielgrzymów rozpoczęła w dzisiaj wędrówkę z Jarocina na Jasną Górę.

Biało-zieloni są jedną z grup promienistych wchodzących w skład 375. Kaliskiej - 21. Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Tegoroczne hasło brzmi „Kościół Naszym Domem”. W skład grupy wchodzą mieszkańcy powiatu jarocińskiego i pleszewskiego. Rozpoczynają pielgrzymi szlak jako pierwsi w diecezji kaliskiej.

Zanim jednak wyruszyli do Częstochowy, uczestniczyli we mszy św. w kościele św. Marcina w Jarocinie. W pożegnaniu grupy uczestniczył też burmistrz Stanisław Martuzalski, który zadeklarował, że być może w przyszłym roku wybierze się także na pielgrzymkę na Jasną Górę. Koncelebrze, jak co roku, przewodniczył proboszcz ksiądz prałat Dariusz Matusiak, który jest od wielu już lat przewodnikiem grupy biało-zielonej. Kazanie wygłosił wikariusz ksiądz Łukasz Ograbek. Podkreślił, że czas pielgrzymki jest zaproszeniem do przemiany życia.

Na miejsce pątnicy dotrą wspólnie z pozostałymi grupami po tygodniu, w poniedziałek 13 sierpnia. Z grupami pieszymi na Jasną Górę udają się też pielgrzymi na rowerach. Z Jarocina wyruszą w sobotę 11 sierpnia po mszy św. odprawionej o godz. 7.00 w kaplicy parafialnej Matki Bożej Fatimskiej.

(ls)

R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART