› Aktualności
09:10 / 12.09.2018

Burmistrz wrócił ze szpitala. Wznowili obrady po pięciu dniach [AKTUALIZACJA]

Burmistrz wrócił ze szpitala. Wznowili obrady po pięciu dniach  [AKTUALIZACJA]

fot. A. Konieczna

Na miniony piątek przewodniczący Rajmund Banaszyński zwołał posiedzenie Rady Miejskiej Jarocina. W programie znalazły się dwadzieścia cztery punkty. Radni przepracowali jednak tylko pięć. Potem ogłoszona została przerwa do… środy.

 

Powodem była nieobecność burmistrza Adama Pawlickiego. Włodarz gminy znalazł się ponoć w szpitalu. Dla niektórych ta wiadomość była zaskoczeniem. Inni nieoficjalnie przyznawali, że burmistrz uprzedzał wcześnie o swojej nieobecności.

[więcej przeczytasz TUTAJ]

Hospitalizacja Pawlickiego nie była jednak długa, bo już w niedzielę wypełniał on swoje obowiązki na imprezach organizowanych na terenie Jarocina.

 

Wszystko więc wskazuje na to, że w środę - 12 września, posiedzenie rady zostanie wznowione i program zrealizowany do końca. Początek obrad o godz. 12.00. Wstęp wolny.

 

[KTUALIZACJA 12.12]

 

Posiedzenie się rozpoczęło. Burmistrz Adam Pawlicki składa sprawozdanie ze swojej pracy między sesjami. Na sali jest 20 radnych. Nieobecny jest Marcin Półrolniczak.

 

[AKTUALIZACJA 12.43]

 

Radni wysłuchali zmian w budżecie i WPF-ie. Teraz zajmują się ustaleniem tygodniowego wymiaru godzin zajęć niektórych nauczycielize szkół i pzredszkoli w gminie Jarocin. Uchwała została wywołana w związku ze zmianą przepisów. Utworzyli także odrębny obwód wyborczy w jarocińskim szpitalu. 

 

[AKTUALIZACJA12.53]

 

Na sali pojawił się nieobecny do tej pory radny PSL-u Marcin Półrolniczak. Rada obraduje teraz w pełnym składzie.

 

[AKTUALIZACJA 13.01]

 

Radni wnoszą wkłady do spółek - niepieniężny do Jarocińskiej Agencji Rozwoju (kanalizacja deszczowa pod parkingiem przy urzędzie miejskim) oraz pieniężny w wysokości 780 tys. zł na nowe oświetlenie budowane przez Zakład Usług Komunalnych.

 

[AKTUALIZACJA 13.35]

 

Trwa burzliwa dyskusja na temat współpracy gminy Jarocin z powiatem jarocińskim, a raczej na temat braku tej współpracy. Temat wywołał wiceburmistrz Robert Kaźmierczak, który zakomunikował radnym, że gmina zwróciła się do powiatu z wnioskiem o przejęcie al. Niepodległości, ale powiat odmówił. - Zacytuję z pamięci wicestarostę Mirosława Drzazę, który powiedział: "Zapomnijcie o alejach Niepodległości (...)" - stwierdził zastępca burmistrza.

 

[AKTUALIZACJA 14.20]

 

Radni procedują kolejne projekty uchwał. Przewodniczący ogłasza przerwę. Radni udają się na otwarcie pierwszego, gotowego odcinka - między ulicami Wrocławską a Bama - łącznika, który ma połączyć centrum miasta z nową obwodnicą Jarocina.

 

[AKTUALIZACJA 17.00]

 

Radni wracają do Ratusza, żeby zrealizować kilka pozostałych punktw programu. Trwa batalia o projekty dwóch uchwał zgłoszonych przez radnych opozycyjnych z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jedna dotyczy zwiększenia Funduszu Sołeckiego, a drugi zrównania ekwiwalentu dla strażaków ochotników. Radni wiekszościowego klubu Ziemi Jarocińskiej sa przeciwni przyjeciu tych propozycji uzasadniając to kampanią wyborczą oraz tym, że we wrześniu nie wkłada się do budżetu nowych wydatków, co najwyżej można je zgłosić na przyszły rok.

 

Ostatecznie uchwałę dotyczącą Funduszu Sołeckiego wycofano z programu. Natomiast w sp[rawie zrównania ekwiwalentu dla strażaków 4 radnych było "za" (Ryszard Kołodziej, Lifdia Czechak, Katarzyna Szymkowiak oraz Marcin Półrolniczak). Pozostałych 14 radnych (ZJ) było przeciwnych.

Radni słuchają odpowiedzi na interpelacje i kończą obrady.

0
9
oceń tekst 9 głosów 0%