› Aktualności
10:19 / 06.11.2018

Był po kielichu. Prowadził rower. Został potrącony przez ciężarówkę. Kto zawinił?

Był po kielichu. Prowadził rower. Został potrącony przez ciężarówkę. Kto zawinił?

fot. Adam Majewski

Gmina Jarocin. Ruch kołowy. Droga wojewódzka 443

 

R E K L A M A

Policja podała kolejne informacje odnośnie wczorajszego wypadku na drodze wojewódzkiej 443 w Tarcach [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

- Doszło do potrącenia przez ciężarówkę mężczyzny, który prowadził rower. 51-letni mieszkaniec gminy Jarocin trafił do szpitala z licznymi obrażeniami. Na podstawie informacji przekazanych przez szpital wiadomo, że nie zagrażają one jego życiu - mówi asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

 

60-letni mieszkaniec województwa łódzkiego jadący ciężarówką był trzeźwy. W organizmie 51-latka stwierdzono 0,5 promila alkoholu.

– Na razie nie wiemy kto ponosi odpowiedzialność za spowodowanie zdarzenia. Nie udało się przesłuchać mężczyzny prowadzącego rower - wyjaśnia rzecznik policji.

 

 

Wczoraj świadkowie relacjonowali, że 51-latek wyszedł z posesji pod ciężarówkę. Póki co policja nie potwierdza tej wersji zdarzenia. Droga była zablokowana przez około dwie godziny.

 

 

Czytaj również: Tylu policjantów na chorobowym jeszcze nie było [ZOBACZ TUTAJ]

 

Policja podsumowała tegoroczną akcję „Znicz”. Statystyki przedstawione przez Komendę Główną Policji są porażające. Na polskich drogach w ciągu pięciu dni doszło do 408 wypadków, w których zginęło 50 osób a 502 zostały ranne. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 1.299 nietrzeźwych kierujących. W stosunku do zeszłego roku odnotowano znacznie mniej zdarzeń drogowych.

- Do najpoważniejszych zdarzeń doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości – informuje Komenda Główna Policji.

 

Na szczęście sytuacja w naszym powiecie nie była aż tak dramatyczna. Jarocińscy policjanci zanotowali 9 kolizji. W czasie kontroli drogowych zatrzymali dwóch nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego [ ZOBACZ TUTAJ]
 

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A

Zdjęcia ilość zdjęć 7