› Aktualności
06:16 / 19.06.2019

Byli najlepsi w Wielkopolsce. Wygrali wyjazd na Litwę, Białoruś i do Rosji

Byli najlepsi w Wielkopolsce. Wygrali wyjazd na Litwę, Białoruś i do  Rosji

fot. KPP w Jarocinie

Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie weźmie udział w seminarium edukacyjnym na terenie Litwy, Białorusi i Rosji.

 

Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie znalazła się w gronie 12 laureatów III edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”.

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej. Uczestniczą w nim uczniowie policyjnych klas mundurowych z całej Polski.

Celem przedsięwzięcia było zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczypospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę państwa polskiego.

 

Dwu i trzyosobowe zespoły miały do wykonania 3 zadania:

 

- odnalezienie w swojej okolicy i opisanie miejsca pamięci związanego z wkładem polskich policjantów w chlubne karty polskiej historii

- nagranie filmu (1,5-3 min) prezentującego sylwetkę policjanta związanego z tym miejscem pamięci, którego postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom

- zorganizowanie „żywej lekcji historii” dla swoich rówieśników lub uczniów młodszych, prezentującej historię tego miejsca oraz sylwetkę policjanta

Z ponad 100 zgłoszonych drużyn realizację zadań konkursowych ukończyły 42 zespoły, których prace zostały ocenione przez czteroosobową komisję konkursową.

Drużyna klasy policyjno - prawnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, w składzie Wiktoria Jakubowska, Hanna Skowron i Kacper Urbaniak pod okiem opiekunki asp. Agnieszki Zaworskiej z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, w swojej pracy zaprezentowały sylwetkę posterunkowego Stanisława Jóźwiaka.

 

Młodzież wykonała krótki film o życiu zamordowanego w 1940 roku policjanta i zorganizowała żywą lekcję historii dla uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Praca zespołu z Jarocina została oceniona bardzo wysoko.

 

- Uczniowie znaleźli się w gronie 12 laureatów I stopnia. Nagrodą dla najwyżej ocenionych przez jurorów zespołów będzie udział w wyjazdowym seminarium edukacyjnym na terenie Litwy, Białorusi i Rosji, w tym udział w uroczystościach rocznicowych na terenie cmentarza wojennego w Miednoje, na którym znajdują się groby polskich policjantów zamordowanych w 1940 r., w tym Stanisława Jóźwiaka. Tegoroczna edycja konkursu była trzecią i po raz trzeci uczniowie jarocińskiej „dwójki” zajęli miejsce wśród najlepszych – mówi asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

 

 

W tym roku uczniowie z Jarocina są jedyną szkołą z Wielkopolski, która została jednym z laureatów. W ubiegłym roku jarocińskie uczennice również wygrały wyjazd na na Litwę, Łotwę i do Rosji [ZOBACZ TUTAJ].
 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

 

 

 

 

0
2
oceń tekst 2 głosów 0%
R E K L A M AStimi Stihl MOBI 01_2020