14:50 / 11.09.2019

Były minister zdrowia trafił do jarocińskiego szpitala [GALERIA]

Były minister zdrowia trafił do jarocińskiego szpitala [GALERIA]

fot. A. Konieczna

Do końca nie było wiadomo, czy przyjedzie. Dlatego prezes jarocińskiego szpitala nie chwalił się tym za bardzo. Kiedy jednak już do tego doszło, nie ukrywał zadowolenia, że były minister zdrowia i człowiek, który nie tylko zna się na służbie zdrowia, ale jest z nią praktycznie związany - trafił do jarocińskiej lecznicy.

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

Szpital w Jarocinie odwiedził minister zdrowia w latach 1992 - 1993 i główny inspektor sanitarny kraju od 2006 do 2010 roku, senator Prawa i Sprawiedliwości - dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła.

 

 

Zapytany skąd się wziął w Jarocinie, odpowiedział krótko: - Zaprosili mnie.

 

 

Głównym powodem tego zaproszenia jest fakt, że jarociński szpital zamierza nawiązać współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Kaliszu, której Wojtyła jest rektorem. Szkoła kształci przyszłe pielęgniarki i ratowników medycznych. W spotkaniu uczestniczyła także starosta Lidia Czechak.

 

 

- Wiemy, jak trudna jest sytuacją, jeśli chodzi o kadrę pielęgniarską. Dlatego, myśląc o przyszłości, chcemy kształcić kadry dla naszego szpitala - wyjaśnia Henryk Szymczak, prezes szpitala w Jarocinie.

 

 

Andrzej Wojtyła poinformował, że rozmowy są już dość zaawansowane.

 

 

- Szukamy miejsca w Jarocinie, gdzie moglibyśmy to kształcenie prowadzić. Są już pierwsze propozycje ze strony pana prezesa szpitala. Rozmawiamy także z burmistrzem Jarocina. Nie chciałbym jednak na razie mówić o szczegółach - zastrzegł senator PiS-u.

 

 

Poinformował tylko, że jeśli wszystko uda się pomyślnie pozałatwiać, to nabór do szkoły pielęgniarki i ratowników medycznych w Jarocinie powinien się odbyć jeszcze w tym roku. Ponieważ szkoła jest państwowa, za naukę nie potrzeba będzie płacić.

 

 

Przyznał, że o pomocy dla jarocińskiego szpitala rozmawiał z nim nie tylko szef lecznicy.

 

- Pani starosta też mi bez przerwy "suszyła głowę " - żartował.

 

 

Były minister zdrowia zapoznał się z sytuacją szpitala [szczegóły TUTAJ], a prezes Henryk Szymczak wręczył mu egzemplarz programu naprawczego oraz wniosek, który został złożony do kancelarii premiera o wsparcie finansowe zakupu wyposażenia nowej części szpitala [więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ].

 

 

- W sobotę będę się widział z premierem Mateuszem Morawieckim i porozmawiam z nim na ten temat - obiecał senator PiS-u.
 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AStimi Stihl MOBI 01_2020

Powiązane artykuły

Zdjęcia ilość zdjęć 22