› Aktualności
15:38 / 30.07.2017

Chciał zobaczyć panoramę Szwajcarii Żerkowskiej. Wszedł na punkt widokowy, a tam…

Chciał zobaczyć panoramę Szwajcarii Żerkowskiej. Wszedł na punkt widokowy, a tam…

fot. Interna jarocinska.pl

Lato. Wakacje. Wypoczynek. Aktywny wypoczynek. Szwajcaria Żerkowska. Punkt widokowy. Śmiełów

Wakacje w pełni i choć pogoda nas nie rozpieszczała do tej pory, to warto je spędzić aktywnie. A jak aktywnie i na naszym terenie, to na pewno warto wybrać się do Żerkowa i w okolice. Szwajcaria Żerkowska zachwyci niejednego i niejednego już urzekła… Żeby wspomnieć naszego wieszcza…

 

No ale zejdźmy na ziemię, ziemię żerkowską, która jest jakby nie było częścią Ziemi Jarocińskiej.

- Dzisiejsza wyprawa na punkt widokowy w Żerkowie zakończyła się kompletną porażką - pisze do nas wyraźnie zbulwersowany pan Waldemar.

 

Oto co się stało. -  Oczom moim i innych ukazał się piękny widok nie doliny Warty, ale kukurydzy wysokiej na 2,5 m. Jakiś turysta zostawił nawet "pochwalny" wpis na tablicy pamiątkowej - dodaje.

 

Zdjęcia  [ZOBACZ GALERIA] nadesłane przez rozczarowanego pana Waldemara nie pozostawiają złudzeń, co o widoku, albo raczej jego braku, sądzi autor napisu na tablicy.

Można go zobaczyć w galerii. Ostrzegamy jednak -  są tam słowa, których wspomniany wieszcz, nie używa w swoim poemacie. Pozostaje więc czekać na jesień…

 

A już zupełnie poważnie: Punkt widokowy należy do Nadleśnictwa Jarocin. Czy leśnicy mają jakiś wpływ na to, jak i czym właściciel pola obsiewa sąsiednie grunty? I co na to władze gminy Żerków?

 

Odpowiedź znajdziecie w Gazecie Jarocińskiej.  

 

W przeszłości też mieliśmy na naszym terenie problemy z kukurydzą. I to jakie... [ZOBACZ]

 

I na koniec niespodzianka! Nie możecie zobaczyć panoramy, zobaczcie film ze Szwajcarii Żerkowskiej

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%

Zdjęcia ilość zdjęć 2