› Aktualności
10:51 / 08.09.2017

Co robić w weekend? Wybierz spośród licznych możliwości

Co robić w weekend? Wybierz spośród licznych możliwości

fot. Materiały organizatora

Co robić w weekend. Jarocin co robić w weekend. Kino plenerwoe Jarocin. Julia Pietrucha Jarocin. Teatr Lalka w Jarocinie. Dożynki Łuszczanów. Zlot Fiata 126p.

R E K L A M A

 


Nie wiesz co robić w weekend? Zamiast się nudzić, skorzystaj z naszych propozycji!

PIĄTEK
O godzinie 19.00 w JOK-u odbędzie się koncert Julii Pietruchy. Artystka zasłynęła jako aktorka serialowa i filmowa. W kwietniu 2016 roku samodzielnie wydała swój debiutancki album "Parsley" zainspirowany kilkumiesięczną podróżą po Azji. Płyta zawiera 15 autorskich piosenek w balladowym klimacie pop, z elementami folku i kojącymi dźwiękami ukulele.

PIĄTEK
W kinie „Echo” wystawiona zostanie „Cudowna Podróż” Teatru Lalka z Warszawy. Przeniesiona z kart książki szwedzkiej noblistki historia małego chłopca, Nilsa, opowiedziana zostanie zarówno przez lalki, jak i aktorów. Początek o godz. 16.00. Sztuka przeznaczona jest dla dzieci od lat 7. Bilety kosztują 20 zł.

SOBOTA
W Jarocińskim Ośrodku Kultury pokazany zostanie spektakl „Blisko”, który ma pobudzać dziecięce zmysły. To interaktywne przedstawienie, w które swój wkład mają też widzowie - zarówno rodzice, jak i dzieci - przygotowało Centrum Sztuki Dziecka z Poznania. Początek w JOK-u o godz. 16.00. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 1-4 lata i bliskich im dorosłych. Bilet łączony dla opiekuna i dziecka kosztuje 25 zł. Wejściówki na wszystkie przedstawienia można nabyć w kasie kina „Echo”, Kawiarni Filmowej, „Pod Ratuszem” i w JOK-u.

SOBOTA
Na podwórzu przy ul. Średniej w Jarocinie (obok sklepu zoologicznego „Meduza”) pojawi się kino plenerowe. Miejsce to jest szczególne, ponieważ tam właśnie w okresie przedwojennym działało kino prowadzone na zapleczu „Warszawianki” przez Tränknera. Seans rozpocznie się o godz. 20.00. Wyświetlone zostanie niemieckie science-fiction „Mertopolis” z 1927 roku. Pokaz kina niemego, tak jak przed laty, uzupełniać będzie muzyka grana na żywo przez „Czerwie” - niezależną polską formację, która zaprezentuje swój niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów muzycznych, będący fuzją wielu gatunków muzycznych. Wstęp jest wolny. W razie niepogody seans zostanie przeniesiony do kina „Echo”.

SOBOTA
w Domu Kultury w Kotlinie w godz. 9.00-18.00 zaplanowano warsztaty „Kreatywne darcie gazet”. Ilość miejsc na zajęciach jest ograniczona do 30 osób, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy. Pierwszeństwo mają mieszkańcy gminy Kotlin. Każdy na koniec otrzyma specjalny certyfikat. Zgłaszać się można mailowo - przyszlosckotlina@wp.pl lub pod nr. tel. 608/233-396.

SOBOTA
W Łuszczanowie odbędzie się festyn dożynkowy. W programie m.in. animacje dla dzieci i poczęstunek dla mieszkańców.

SOBOTA
Po trwającej ponad dwa lata naprawie parowóz Px48-1756 powraca na szlak Średzkiej Kolei Powiatowej. Pierwszy planowy pociąg turystyczny z lokomotywą parową wyruszy w sobotę 9 września o godzinie 9:30, następne pociągi wyjeżdżają ze Środy Wielkopolskiej o godzinie: 13:30 i 17:00. Powroty z Zaniemyśla są o godzinie: 11:00; 15:00 oraz 18:40.

[ZOBACZ TUTAJ]


SOBOTA
10 km bieg w Miłosławiu. Start - godzina 9.00.


NIEDZIELA
RockRun - biegacze pokonają trasę ze stadionu miejskiego w kierunku Żerkowa. Jedni będą rywalizować na dystansie 10 km, a kolejni w półmaratonie (21 km). Wszyscy spotkają się na mecie zlokalizowanej - jak w poprzednich latach - na bieżni jarocińskeigo stadionu. Start imprezy - 11.30 (płyta główna stadionu).

NIEDZIELA
W Koźminie Wielkopolskim odbędzie się VII Zlot Fiata 126p , którego organizatorem jest Stowarzyszenie Absolwentów I LO im.Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wlkp. W programie przewidziano m.in. SPOTKANIE Z ARKADYM FIEDLEREM, wnukiem znanego podróżnika . Arkady podróżował Maluchem po Afryce i Azji. Spotkanie odbędzie się w auli Liceum Ogólnokształcącego przy ul.Boreckiej. Start imprezy o godzinie 9.00.

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A