› Aktualności
16:40 / 11.07.2019

Co się będzie działo obok festiwalu? ZOBACZ, na co możesz się wybrać w weekend

Co się będzie działo obok festiwalu? ZOBACZ, na co możesz się wybrać w weekend

fot. Materiały organizatora

Jarocin Festiwal 2019 odbywać się będzie znów przy ulicy Maratońskiej, ale towarzyszyć mu będą różne imprezy. Na rynku można będzie posłuchać koncertów, spróbować kuchni z różnych części świata. Będą też zajęcia dla dzieci, zlot motocyklistów. Spotkanie autorskie poświęcone Ryśkowi Riedlowi i turniej poetycki.

 

 

Koncerty i food trucki na rynku

Strefa festiwalowa na jarocińskim rynku rozpocznie działalność już na dzień przed początkiem Jarocin Festiwalu. W piątek od godz. 18.00 zagrają: „Teren Prywatny”, „No Way”, „Senders” i „Nights Inspirations”. Sobotnia strefa na rynku ruszy o godz. 15.00. Tego dnia zagrają: Dorota Wróblewska & Q-Artist, Thumbnail oraz Sunday Morning. W niedzielę od godz. 15.00 można będzie posłuchać zespołów: „Greyfruits”, „Four Days Lockdown”, „Monroe” i „Ke Nako”. Festiwalowy rynek to także smaczna strefa food trucków. Kusić będą m.in. burgery z ekologicznego mini food trucka - napędzanego siłą ludzkich mięśni i zasilanego energią słoneczną. Strefa gastronomiczna czynna będzie w piątek od godz. 15.00, a w sobotę i niedzielę od godz. 12.00.

 

Strefa animacji dla dzieci

Specjalne atrakcje czekać będą na dzieci w strefie animacji na jarocińskim rynku. Będzie można z niej korzystać do godz. 20.00. Każde dziecko, które przyjdzie z własną bawełnianą koszulką lub płócienną torbą będzie mogło ozdobić ją wzorami z festiwalowych szablonów. Na najmłodszych będą czekały tatuaże, spreje do włosów i wiele innych atrakcji.

 

Zlot motocyklistów na rynku

W sobotę na godz. 15.00 zaplanowano zjazd motorów. Każdy, kto przybędzie jednośladem może liczyć na poczęstunek od organizatorów.

 

Będą promować transplantację

Tegoroczny Jarocin Festiwal zagra pod hasłem „Zostaw serce na ziemi”. To również nazwa akcji prowadzonej przez Fundację dla Transplantacji, która ma na celu rozpowszechnienie idei przeszczepów, ratujących ludzkie życie i zdrowie. Zespół HLA 4transplant, którego perkusistą jest znany warszawski kardiochirurg dr Zygmunt Kaliciński, jednocześnie założyciel Fundacji dla Transplantacji, rozpocznie Jarocin Festiwal 2019. Fundacja prowadzi również zbiórkę pieniędzy pod hasłem „#12 godzin dla życia”. Środki potrzebne są na zakup zaawansowanego sprzętu służącego do transportu pobranego do przeszczepu serca.

 

Festiwalowy slam poetycki

Jednym z wydarzeń okołofestiwalowych będzie slam poetycki, czyli turniej, podczas którego każdy może przeczytać swój autorski utwór. Może to być fragment opowiadania, wiersza czy piosenki. Teksty powinny jednak nawiązywać do hasła „Jarocin Festiwal: wolność w muzyce”. Impreza w Spichlerzu Polskiego Rocka odbędzie się w sobotę 13 lipca. Początek o godz. 14.00. Dla zwycięzców turnieju organizatorzy przewidzieli nagrody - 100 i 50 zł. Mile widziana będzie też publiczność, która wybierze najlepszy występ. Zapisy uczestników pod adresem: literufka.jarocin@gmail.com lub u organizatorów przed turniejem.

 

Upamiętnią Ryszarda Riedla

W niedzielę 14 lipca o godz. 12.00 w Spichlerzu Polskiego Rocka odbędzie się spotkanie autorskie z Marcinem Sitko, autorem książki „Rysiek Riedel we wspomnieniach”. Słowo wstępne napisał syn zmarłego wokalisty „Dżemu”, który specjalnie dla fanów ojca wystąpi w Spichlerzu z akustycznym koncertem. Spotkanie wzbogaci wystawa pamiątek po nieżyjącym artyście i wspólne wysłuchanie niepublikowanych nagrań.

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%