› Aktualności
13:05 / 11.03.2020

Co z kinem i przetargami?

Co z kinem i przetargami?

fot. zdjęcie pogladowe

Żerków. W Żerkowie ma powstać „Małe Kino Społecznościowe”.

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

O "Małe Kino Społecznościowe" gmina Żerków zabiegała już od ubiegłego roku. Szerzej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. W budżecie na ten cel zabezpieczono 250 tys. zł, jednak całkowity koszt zadania będzie znany dopiero po przeprowadzaniu przetargów. Gmina pozyskała dodatkową kwotę 140 tys. zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

 

Zgodnie z założeniem projektu, kino nie może być budowane od podstaw. Na jego potrzeby postanowiono zaadaptować jedno z pomieszczeń w miejscowej kręgielni. Szczegóły przeczytasz o tym TUTAJ.

 

Kino będzie przystosowane dla 28 osób z wydzielonym miejscem dla osób niepełnosprawnych i dodatkowymi pufami. Materiał filmowy dostarczany zaś będzie poprzez łącza internetowe, co znacznie obniży koszty oraz uprości organizację seansów.

 

Czytaj równieżZdobyli kolejne złoto. 

 

Projekt na ten cel pisaliśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Wielkopolskich, dzięki któremu dostaliśmy dofinasowanie ze środków unijnych. Stowarzyszenie napisało również prośbę o promesę do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która będzie uznana za nasz wkład własny. Jeżeli dojdzie to do skutku, to właściwie nasz udział finansowy będzie niewielki – informował nas wcześniej burmistrz.

 

Niedawno zostały ogłoszone przetargi związane z „Małym Kinem Społecznościowym”. Pisalismy o tym TUTAJ. 

 

Pierwszy z nich dotyczył dostawy, montażu, uruchomienia i konfiguracji wyposażenia sali kinowej. Do urzędu wpłynęła tylko jedna oferta. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ. Niestety postępowanie zostało unieważnione z uwagi na zbyt wysoką kwotę zaproponowaną przez oferenta.

 

Czytaj: Koronawirus. Najnowsze informacje. Jakie decyzje podjęły nasze samorządy? [AKTUALIZACJA].

 

W związku z tym 10 marca został ogłoszony ponowny przetarg na wspomniane zadanie. Termin składania ofert upływa 18 marca o godz. 10.00.

 

 

Drugi z przetargów dotyczył adaptacji pomieszczeń budynku kręgielni na potrzeby kina. Termin składania ofert upłynął dzisiaj. Zgłosiły się dwie firmy: Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Usługowo- Handlowe Tomasz Mizerny z Sierszewa oraz ST-INVEST Agnieszka Troińska z Wilkowyi. Urząd na to zadanie przeznaczył 160 tys. zł natomiast każdy z oferentów zaproponował kwotę powyżej 200 tys. zł. Czy przetarg zostanie unieważniony? Dowiemy się wkrótce.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART