› Aktualności
10:40 / 19.03.2020

Co z odczytami wodomierzy i rachunkami za wodę? Sprawdź koniecznie

Co z odczytami wodomierzy i rachunkami za wodę? Sprawdź koniecznie

fot. zdjęcie pogladowe

Jarocin, Żerków, Jaraczewo, Kotlin, Nowe Miasto. Odczyty wodomierzy.  

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

 

Każda z gmin powiatu jarocińskiego podejmuje kolejne działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców w okresie pandemii. We wtorek żerkowski urząd postanowił zamknąć PSZOK. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

 

Kolejna ważna sprawa jest związana z odczytem stanu wodomierzy oraz dostarczaniem rachunków za wodę oraz ścieki mieszkańcom, zwłaszca tym gdzie nie robiono tego zdalnie. Dotychczas wykonywali to inkasenci. Jak to będzie się odbywało teraz?

 

KORONAWIRUS. NA ŻYWO. Sytuacja na naszym terenie i w kraju

 

Jarocin

Odczyty wodomierzy wykonywane drogą radiową będą bez zmian. Natomiast na posesjach, na których przeprowadzali je inkasenci, odczyty zostają wstrzymane do odwołania. Rachunki za wodę będą dostarczane do skrzynek pocztowych. Płatności należy więc dokonywać na numer wskazany na rachunku. W kolejnych miesiącach zostaną robione korekty faktur. W przypadku, kiedy klient będzie uważał, że rachunki są za wysokie istnieje możliwość przesłania zdjęcia wodomierza na adres: sekretariat@drobudjarocin.pl

 

Żerków

Mieszkańcy gminy mają sami dokonywać odczytu wodomierzy i przesyłać dane SMS –em wraz z podaniem swojego nazwiska do osoby, która dotąd to zadanie wykonywała. Natomiast rachunki za wodę będą dostarczane do skrzynki pocztowej każdego mieszkańca .

 

Nie wychodź z domu! Kup e-wydanie Gazety Jarocińskiej.

 

Jaraczewo

W tej gminie podjeto decyzję, że w dniach od 16 do 27 marca 2020 roku  nie będą dokonywane odczyty wodomierzy. Do mieszkańców zostaną wysyłane faktury z uśrednioną wartością zużytej wody i odebranych ścieków za pomocą poczty lub drogą elektroniczną. Płatności należy więc dokonywać przelewem na rachunek bankowy wskazany na fakturze.

 

Kotlin

W tej gminie należności za wodę i ścieki nie będą pobieranie przez inkasenta. Mieszkańcy zobowiązani są do samodzielnego odczytu stanu wodomierza i podania go telefonicznie na nr telefonu 62 740 54 81 wew. 36 lub e-mailem inasent@kotlin.com. Płatności za wodę należy dokonywać przelewem na rachunek 41 1020 2212 0000 5102 0027 6956.

 

Nowe Miasto

Tutaj również nie będzie przeprowadzany odczyt wodomierzy. Mieszkańcy mogą zrobić to samodzielnie i przekazać dane telefonicznie na numer 61 287 40 14. Pozostałym osobom będą wystawiane rachunki z uśrednioną wartością zużytej wody. Płatności trzeba będzie dokonywać przelewem na rachunek wskazany na fakturze.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART