› Aktualności
14:34 / 02.10.2019

Co za duet... Tego nigdzie nie usłyszycie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Co za duet... Tego nigdzie nie usłyszycie [ZDJĘCIA, WIDEO]

fot. Lidia Sokowicz

"Wielkopolskie Śpiewanie" odbyło się 1 października w Jarocinie już po raz szesnasty. Taka forma uczczenia Międzynarodowego Dnia Muzyki była incjatywą Stefana Stuligrosza, założyciela i dyrygenta "Poznańskich Słowików". Tegoroczna edycja była już ósmą bez udziału, zmarłego w czerwcu 2012 roku, profesora.   

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

W tym roku spotkanie miłośników śpiewu odbyło się na rynku, przed Kamienicą Kultury, w której 8 listopada zostanie otwarta nowa siedziba biblioteki publicznej. Całość poprowadził Leszek Świderski, prezes Towarzystwa Muzycznego w Jarocinie i dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego.

 

Do wspólnego śpiewania włączyli się m.in. członkowie Chóru Mieszanego im. K. T. Barwickiego, seniorzy z zespołu "Zawsze Młodzi", uczniowie ze szkół podstawowych nr 3 i 4, uczniowie ze szkoły muzycznej. Na krótko pojawił się wiceburmistrz Robert Kaźmierczak. Na całości obecna była starosta Lidia Czechak. 

   

Z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki do repertuaru włączono też "Prząśniczkę", czyli najbardziej znaną pieśń tego kompozytora. Rozpoczęto jednak od "Sto lat", ponieważ we wtorek 1 października przypadały urodziny Leszka Świderskiego.      

 

4
2
oceń tekst 6 głosów 67%
R E K L A M AStimi Stihl MOBI 01_2020

Zdjęcia ilość zdjęć 19