Czwarta porażka z rzędu. Jarota przegrała ze Świtem (ZDJĘCIA)

Czwarta porażka z rzędu. Jarota przegrała ze Świtem (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin w meczu 9. kolejki III ligi grupy II przegrała ze Świtem Skolwin Szczecin 0:1.

W pierwszej połowie Jarota oddała inicjatywę gościom, którzy mieli zdecydowanie dłużej piłkę. W pierwszych fragmentach działo się niewiele. Dopiero w 25. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego kibicom JKS-u mogły szybciej zabić serca. Piłka jednak minęła lewy słupek bramki Sebastiana Kmiecika. W 32. minucie wreszcie groźniejszy strzał oddali gospodarze. Uderzenie Mateusza Dunaja po zejściu do środka trafiło tylko w boczną siatkę. W 40. minucie goście mieli rzut wolny tuż przed polem karnym. Do piłki podszedł Adam Ładziak, który pięknym uderzeniem pokonał Kmiecika. Chwilę później podobną pozycję po drugiej stronie boiska miał Piotr Skokowski, ale piłka po jego uderzeniu otarła się o mur rywali i wyszła na rzut rożny.

W drugiej połowie zdecydowanie odważniej zagrali Jarociniacy. W 53. minucie piłka wylądowała w bramce, ale Mikołaj Łopatka pomógł sobie ręką. W 62. minucie niezłe dośrodkowanie z prawej strony wykonał Oskar Machowski, a do piłki doszedł Mateusz Dunaj, ale nie udało się oddać celnego strzału. Kwadrans później znów piłka posłana z prawej strony w kierunku Dunaja, ale tym razem zawodnik Jaroty nie trafił w piłkę. W 87. minucie niezłą sytuację po zejściu do środka z lewej strony mieli goście, ale piłka poleciała nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry piłkę na remis miał ponownie Dunaj po dośrodkowaniu z głębi pola, ale skrzydłowy Jaroty uderzył nad poprzeczką.

W sobotę, 28 września Jarota zmierzy się w Janikowie z Unią. Początek meczu o 15.00.

Jarota: Sebastian Kmiecik - Piotr Skokowski, Jędrzej Ludwiczak, Marcin Maćkowiak, Oskar Machowski (87' Wiktor Smołaga) - Szymon Piekarski (80' Dawid Krzyżaniak), Szymon Komendziński (65' Szymon Gałczyński) - Mateusz Dunaj, Dawid Idzikowski, Miłosz Kowalski (72' Beniamin Wrembel) - Mikołaj Łopatka

Więcej w najbliższym numerze Gazety Jarocińskiej, m.in. wypowiedzi Piotra Garbarka i Piotra Skokowskiego.