› Aktualności
05:00 / 20.11.2018

Czy główny rywal wójta zostanie przewodniczącym?

Czy główny rywal wójta zostanie przewodniczącym?

fot. Lidia Sokowicz

Wybory samorządowe 2018. Wybory. Kandydaci w wyborach. Wybory w Jarocinie. Wybory w Jaraczewie. Wybory w Kotlinie. Wybory w Nowym Mieście nad Wartą. Wybory w Żerkowie.

 

 Najpierw mieszkańcy gminy Kotlin wybrali 15 radnych. Teraz oni zdecydują, kto spośród nich będzie sprawował najważniejsze funkcje w Radzie Gminy Kotlin.

Dzisiaj (20 listopada) odbędzie się pierwsza sesja nowej rady. Kotlińscy radni zaświadczenia o wyborze odebrali już na sesji z okazji 11 listopada [ZOBACZ TUTAJ]

 

W porządku obrad zaplanowano ślubowanie radnych i wójta. Najważniejszym punktem będzie wybór przewodniczącego rady. Komitet wójta „Nowa Gmina” poniósł porażkę w wyborach do rady. Zdobył tylko 5 mandatów [ZOBACZ TUTAJ]

KWW „Przyjazna Gmina Kotlin” Czesława Mocha wprowadził 10 radnych. Wydawało się, że Moch ponownie zostanie przewodniczącym rady, której szefował za pierwszej kadencji Paterczyka.

Nieoficjalnie wiadomo, że wójt robi wszystko, aby zwycięzca październikowych wyborów nie został liderem rady. Kto zostanie jej szefem? Przekonamy się za kilka godzin.

 

Sesja odbędzie się w Urzędzie Gminy Kotlin, początek o godzinie 9.00.

Dzisiaj pierwsza sesja również w Jaraczewie. Po raz pierwszy będzie ślubował jako burmistrz [ZOBACZ TUTAJ]

Wczoraj odbyły się pierwsze sesje w Żerkowie i Jarocinie
 

[AKTUALIZACJA 09:50]

Radni wybrali nowego przewodniczącego. Kto nim został? ZOBACZ WIDEO

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%