› Aktualności
10:25 / 08.01.2019

Czy jarocińscy przedsiębiorcy korzystają z ulgi „Mały ZUS”?

Czy jarocińscy przedsiębiorcy korzystają z ulgi „Mały ZUS”?

Wtorek to ostatni dzień, w którym przedsiębiorcy mogą zadeklarować płacenie obniżonej składki ZUS.

 

R E K L A M A

Z tzw. małego ZUS, który obowiązuje od 1 stycznia 2019 r., mogą skorzystać osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, których roczne przychody w ubiegłym roku nie przekroczyły 30-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę, czyli 63 tys. zł [ZOBACZ TUTAJ]
 

 

- Przypominamy też, że w celu przerejestrowania z dotychczasowych kodów na nowe – 05 90 lub 05 92, nie trzeba przychodzić osobiście do ZUS. Można to zrobić elektronicznie przy pomocy programów Płatnik czy e-Płatnik. Dokumenty można też przesłać pocztą. Decyduje data stempla pocztowego.

Informujemy też, że osoby, które obecnie opłacają składki preferencyjne, będą mogły skorzystać z „Małego ZUS”, czyli trzeciej już ulgi dla przedsiębiorców, po zakończeniu ulgi. Wówczas w ciągu 7 dni od zakończenia terminu korzystania ze składek preferencyjnych, należy wyrejestrować się z dotychczasowych ubezpieczeń i zgłosić się do ubezpieczeń kodami 05 90 lub 05 92 – informuje Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie wielkopolskim.

 

Do wczoraj do godz. 11:00 w województwie wielkopolskim wpłynęło ok. 8,2 tys. zgłoszeń do „Małego ZUS”. Liczba ta bardzo szybko rośnie - dodaje Nowicka.

W jarocińskim inspektoracie ZUS przyjęto 159 zgłoszeń.
 

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A