› Aktualności
09:15 / 13.03.2020

Czy w Żerkowie pojawią się deweloperzy? [SONDA]

Czy w Żerkowie pojawią się deweloperzy?  [SONDA]

fot. zdjęcie pogladowe

Żerków. Ogłoszenie o przystapieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Ulice: Morelowa, Targowisko.

 

R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST

Burmistrz Michał Surma ogłosił przystąpienie do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Mieszkańcy mogą zgłaszać własne wnioski i uwagi.

 

 

Czytaj równieżCo ze sprzedażą gminnych działek?

 

Na grudniowej sesji w żerkowskim magistracie burmistrz, Michał Surma przedstawiał radnym proponowane zmiany dotyczące miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Chodziło o nowe przeznaczenie terenu o powierzchni 8,5 ha zlokalizowanego w rejonie ulic: Targowisko i Morelowej. Pisalismy o tym TUTAJ.

 

 

Dotychczas wspomniany teren był zaplanowany pod zabudowę domów jednorodzinnych. Burmistrz wyszedł jednak z propozycją poszerzenia zakresu jej przeznaczenia, tak aby mogły powstać tam również budynki wielorodzinne oraz szeregowce.

 

[UWAGA! Ważna informacja dla zlecających ogłoszenia do Gazety]. 

 

W Żerkowie nie ma terenów pod zabudowę wielorodzinną czy szeregową. Uznałem więc, że stosownym byłoby wprowadzić zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Kiedy to zostanie zrobione, to wystawimy działki na sprzedaż. Może pojawi się deweloper - zapewniał wtedy Surma.

 

Radni nie mieli wątpliwości i jednogłośnie zadecydowali o wprowadzeniu proponowanych zmian. Obecnie burmistrz Żerkowa ogłosił przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonach ulic: Targowisko i Morelowej.

 

[Wkrótce gminą zacznie rządzić Młodzieżowa Rada Miejska. Czytaj szczegóły TUTAJ].

 

Zgodnie z przepisami, każdy ma prawo wnieść własne uwagi do opracowywanego planu i to w wyznaczonym terminie. Ten zaś potrwa do 30 marca. Mieszkańcy gminy mogą wyrazić swoją opinię pisemnie, jak również za pośrednictwem elektronicznej krzynki podawczej. W tym przypadku będzie potrzebne użycie kwalifikowalnego podpisu elektronicznego.

 

 

Zgodnie z ustawą z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, uwagi może wnieść każdy, w terminie wyznaczonym w ogłoszeniu. Opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ma na celu w szczególności zmianę obowiązujących ustaleń miejscowego planu ogólnego przy uwzględnieniu występujących uwarunkowań funkcjonalno-przestrzennych, ekonomicznych oraz własnościowych, umożliwienie realizacji zróżnicowanej oferty mieszkaniowej, w tym zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i szeregowej, a także korektę planowanego układu komunikacyjnego i dostosowanie go do aktualnych potrzeb - wyjasnił Bartłomiej Nowicki, sekretarz gminy. 

 

Wszystkie wnioski i uwagi można zgłaszać pisemnie do 30 marca w Urzędzie Miasta i Gminy Żerków pod adresem: 63-210 Żerków, ul. Adama Mickiewicza 5 oraz mailowo pod adresem  sekretariat@zerkow.pl. Wnioski rozpatrzone zostaną przez burmistrza gminy.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Czy uważasz, że w Żerkowie powinny budować firmy deweloperskie?

ankieta dodana 13.03.2020, ilość wszystkich głosów: 91
TAK
53%
NIE
42%
NIE WIEM
5%
2
1
oceń tekst 3 głosów 67%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART