Derby bez ekscesów i fajerwerków

Derby bez ekscesów i fajerwerków - Zdjęcie główne

Remisem 1:1 zakończyły się przełożone derby piłkarskie powiatu jarocińskiego w kaliskiej A-klasie pomiędzy WKS-em Witaszyce i GKS-em Żerków. Lider z Żerkowa zaprezentował większą kulturę piłkarską, ale bliżej odniesienia zwycięstwa byli ambitnie grająca drużyna z Witaszyc.

Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem, mającego przewagę GKS-u. W 28. minucie po indywidualnej akcji Mariusza Namysłowskiego piłkę do siatki skierował głową Artur Maciejowski.

Początek drugiej części również należał do zespołu z Żerkowa, ale w ostatnim kwadransie meczu WKS podkręcił tempo, złapał właściwy rytm gry i bliski był nawet odniesienia zwycięstwa.

Sygnał do ataku dał w 73. minucie Dariusz Adamski, który, po sprytnym, technicznym uderzeniu, obił piłką poprzeczkę.

Cztery minuty później WKS doprowadził do remisu. Robert Mańkowski trafił z rzutu wolnego w mur piłkarzy z Żerkowa, ale Paweł Stawik wyłuskał odbitą piłkę i z bliska umieścił ją w siatce.

Minutę później podopieczni Łukasza Łącznego mogli prowadzić, ale po raz kolejny, po sprytnym uderzeniu Adamskiego piłka, choć zaskoczyła Wielińskiego, to odbiła się tylko od poprzeczki.

Do końca meczu atakowali już głównie gospodarze, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów.

Spotkanie odbyło się bez ekscesów. Mecz był monitorowany przez firmę ochroniarską, a w pobliżu boiska co jakiś czas pojawiały się policyjne radiowozy. Tym razem niepotrzebnie, gdyż mróz skutecznie zniechęcił kibiców gości do wyprawy do Witaszyc.

WKS Witaszyce - GKS Żerków 1:1 (0:1)
0:1 - Artur Maciejowski - głową, po indywidualnej akcji Mariusza Namysłowskiego (28.)
1:1 - Paweł Stawik - w zamieszaniu po rzucie wolnym Roberta Mańkowskiego (77.)

WKS: D. Śmigielski - M. Szymendera, R. Śmigielski, R. Mańkowski, J. Żarczyński, J. Kuberka, D. Adamski, P. Stawik, B. Świerkowski (59. M. Marszałek), P. Wegner, J. Wojtysiak
GKS: D. Wieliński - T. Potocki, H. Grzebyszak, B. Wieliński, Ł. Francuz, D. Grzebyszak, J. Żukrowski, P. Dutkowiak, J. Jaśkowiak (46. G. Kałuża), A. Maciejowski (75. S. Wojtecki), M. Namysłowski