Derby dla Witaszyc

Derby dla Witaszyc - Zdjęcie główne

W derbowym meczu piłkarskiej A-klasy Błękitni Sparta Kotlin zdecydowanie i zasłużenie ulegli WKS-owi Witaszyce 0:3. Trzy punkty wywalczył także GKS Żerków, po zwycięstwie 3:0 w Zdunach.

Mimo iż przez ponad pół godziny mecz w Magnuszewicach był wyrównany, to goście objęli dwubramkowe prowadzenie. Zespół z Witaszyc zdobył gole po wypracowanych na treningach akcjach. Najpierw w 20. minucie Krzysztof Wyduba ograł obrońcę Błękitnych Sparty i wycofał piłkę na linię pola karnego, a Łukasz Gościniak ciałem zwiódł obrońcę i strzelił nie do obrony. Z kolei w 37. minucie Adrian Derwich umieścił piłkę w siatce, po precyzyjnym przerzucie Mariusza Szymendery.

W końcówce pierwszej połowy zespół z Kotlin mógł doprowadzić do wyrównania. Dwukrotnie bardzo dobrze spisał się bramkarz WKS-u Dawid Śmigielski, szczególnie w sytuacji „jeden na jeden” z Michałem Matuszewskim.

Po zmianie stron zespół z Witaszyc w pełni kontrolował wydarzenia na boisku, czego efektem był trzeci gol, zdobyty w 73. minucie przez Wydubę (po indywidualnej akcji Gościniaka).

- Cieszę się, że moje pierwsze derby, w dodatku wyjazdowe, zostały wygrane. Dopiero od niedawna pracujemy na treningach nad organizacją gry ofensywnej, ale do tej pory w czterech meczach zdobyliśmy jedenaście goli, więc mogę być zadowolony. Dziś również, po raz pierwszy, nie straciliśmy gola, a skuteczna gra obronna jest dla mnie podstawą. Za dwa tygodnie kolejne derby, tym razem w Żerkowie. Nie ukrywam, że w najbliższych dwóch spotkaniach stawiamy sobie wysokie cele i interesuje mnie komplet punktów - zapewnia po sukcesie w Magnuszewicach trener WKS-u Łukasz Łączny.
(pw)

Błękitni Sparta Kotlin - WKS Witaszyce 0:3 (0:2)
0:1
- Łukasz Gościniak - po podaniu Krzysztofa Wyduby (20.)
0:2 - Adrian Derwich - po przerzucie Mariusza Szymendery (37.)
0:3 - Krzysztof Wyduba - po indywidualnej akcji Łukasza Gościniaka (73.)

Błękitni Sparta: R. Sobczak - R. Mielcarek, A. Gostyński, P. Palczewski, M. Woźniak, H. Szymczak (46. D. Kulisz), N. Wasiewicz, P. Wojtasik, D. Jasiński (63. G. Przestacki), D. Bem, M. Matuszewski (79. Ł. Glinkowski)

WKS: D. Śmigielski - R. Śmigielski, M. Szymendera, R. Sobczak, Ł. Nowakowski, D. Adamski, K. Wyduba (87. J. Jankowski), J. Kuberka (89. J. Wojtysiak), R. Korzeniewski, A. Derwich, Ł. Gościniak