› Aktualności
08:30 / 13.01.2018

Disco Stars Festiwal 2018. Znamy pierwsze gwiazdy. Kto wystąpi na tegorocznym festiwalu?

Disco Stars Festiwal 2018. Znamy pierwsze gwiazdy. Kto wystąpi na tegorocznym festiwalu?

fot. Bartek Nawrocki

Disco Stars Festiwal. Disco Stars Festiwal 2018. DSF 2018. Gwiazdy DSF 2018. Stars Festiwal w Jarocinie.

 

R E K L A M A

Jarocin Festiwal, Disco Stars Festiwal w Roszkowie, Simchat Chajim Festiwal, Festiwal Akademia Gitary, czy wreszcie nowomiejskie Gardłoryki - trzeba to przyznać, 2017 rok był rokiem festiwali na Ziemi Jarocińskiej.

 

Do gorącego okresu festiwalowego zostało niecałe pół roku, organizatorzy zamykają powoli line up, postanowiliśmy więc sprawdzić, co szykują dla fanów gatunku twórcy DSF 2018.

 

Bartosz Walczak, dyrektor DSF tłumaczy, że cały czas trwają rozmowy z managementem poszczególnych wykonawców. Tymczasem zespół Ich Troje niedawno obwieścił, że 2 czerwca wystąpi w Roszkowie. Choć miejsce nie jest jeszcze przesądzone.

Na tegorocznym DSF zagrać ma też między innymi niekwestionowany król disco ostatnich lat Zenek Martyniuk [ZOBACZ TUTAJ]. Nie da się ukryć, że wokalista zespołu Akcent przyciągnął największą liczbę fanów podczas ubiegłorocznej imprezy [ZOBACZ TUTAJ].

Zenkowi - jak mówią znawcy gatunku - po piętach popularności depcze „muzyczne” odkrycie 2017 roku - Sławomir. Twórca przeboju „Miłość w Zakopanem” podbił internet (80 mln wyświetleń w serwisie YouTube) i kilka milionów Polaków dzięki występowi na „Sylwestrze z telewizyjną Dwójką”.

Wykonawca grający rock-polo (gatunek wciąż niezdefiniowany) na swoich koncertach gromadzi zwykle komplet publiczności.

 

Czy Sławomir będzie gwiazdą czerwcowego DSF? Dyrektor festiwalu ani nie zaprzecza, ani nie potwierdza tej informacji. - To wszystko kwestia pieniędzy. Po Sylwestrze jego koncert to minimum 50 tys. zł kosztów dla organizatora - komentuje osoba działająca w branży.

 

Mówi się, że pierwsza edycja DSF w Roszkowie była zarazem ostatnią nad zalewem. Dlaczego? Więcej o wydarzeniu w najnowszym wydaniu Gazety Jarocińskiej.

Czy Sławomir powinien zagrać na Disco Stars Festiwal 2018?

ankieta dodana 11.01.2018, ilość wszystkich głosów: 733
Zdecydowanie tak
60%
Zdecydowanie nie
12%
Przyjdę nawet jak nie zagra
3%
Nie wezmę udziału w imprezie
25%
R E K L A M A
1
2
oceń tekst 3 głosów 33%
R E K L A M A