› Kultura i Rozrywka
12:00 / 13.04.2018

Dla każdego coś miłego - sprawdź co będzie się działo!

Dla każdego coś miłego - sprawdź co będzie się działo!

fot. Unsplash

Cotygodniowy Informator Kulturalny. Koncerty. Imprezy. Wydarzenia. Filmy. Seanse filmowe. Jarociński Ośrodek Kultury. Spichlerz Polskiego Rocka. Kino Echo. Klub Kontrapunkt.

 

R E K L A M A

 

Spotkanie z Magdaleną Zawadzką, turniej taneczny i piknik militarny. A ponadto 6 premier filmowych przygotowało na nadchodzący tydzień Kino Echo.  

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką - w JOK-u, w poniedziałek 16 kwietnia, o godz. 17.00
Spotkanie z aktorką filmową i teatralną oraz autorką książek odbędzie się w związku z wydaniem jej kolejnej książki pt. "Moje szczęśliwe wyspy", którą będzie można nabyć podczas wizyty aktorki w JOK-u. 
Tytułowe „szczęśliwe wyspy” to nie tylko wyspy na całej kuli ziemskiej, które Magdalena Zawadzka - pełna pasji podróżniczka - odwiedzała. Wyspy szczęścia to bezpieczne przystanie, wspomnienia, chwile dobre i złe. Te, które zostały w pamięci na zawsze. To ludzie, czasy, przedmioty, miejsca, które stały się bezpiecznym schronieniem w pamięci. To opowieści o dawnym przyblokowym podwórku i dziecięcych zabawach, wspomnienia z podróży, miejsc, dawnego smaku chleba i truskawek. To anegdoty związane z ludźmi, sprawami i historiami do których dzisiaj, tak jak aktorka lubimy wracać, jak do bezpiecznej przystani.
Wszystkich, którzy czytali książkę "Gustaw i ja" nie trzeba przekonywać, że warto wybrać się do JOK-u w poniedziałek. 
Bezpłatne wejściówki do nabycia od 26 marca w Bibliotece Głównej w Pałacu Radolińskich, Bibliotece "Pod Ratuszem" oraz JOK Jarocin.

III Turniej Tańca "Wiosenne wariacje" - w Domu Kultury Kotlin, w sobotę 21 kwietnia, od godz. 15.30
Celem imprezy jest popularyzacja tańca jako formy rekreacji ruchowej, propagowanie tańca jako aktywnej, kreatywnej i przyjemnej formy spędzania czasu wolnego, obserwacja i wymiana doświadczeń i umiejętności tanecznych, rozpowszechnienie zasad rywalizacji fair play.
W trunieju moga wziąć udział młodzi mieszkańcy gminy Kotlin oraz uczestnicy zajęć Studio Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej. 
Od 19.30 niespodzianka taneczna i rozdanie nagród. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Domu Kultury Kotlin. 

Piknik militarny, impreza taneczna i bieg crossowy - w Woli Książęcej, w dniach sobota - niedziela 21-22 kwietnia, od godz. 16.00
W programie pokaz statyczny JW. FORMOZA, pokaz 16 brl Jarocin (EOD), pojazdy grupy HONKER TEAM, grupy Air Soft-owe, Straż Pożarna, Szkoła mundurowa ZSP nr 2 Jarocin, turniej strzelecki z ciekawymi nagrodami, mini pole paintballowe i laser tag, wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych, zabawa taneczna pod dowództwem DJ KUBAS.

Kino Echo na nadchodzący tydzień przygotowało 6 propozycji filmowych - wszystkie premierowe:

 • "Basia" - animacja - PREMIERA JUŻ DZIŚ!
  Basia to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach.
  Kiedy ma się 5 lat, świat jest wyjątkowo ciekawy. Wyprawa do zoo, biwak, dzień w przedszkolu, a nawet pobyt w domu z katarem mogą być początkiem niezwykłej przygody. Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru tak charakterystyczne dla książek o Basi. Serial zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego.
   
 • "Twarz" - dramat, reż. Małgorzata Szumowska - PREMIERA JUŻ DZIŚ!
  Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.
   
 • "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" - dramat, komedia, kryminał, reż. Martin McDonagh - PREMIERA JUŻ DZIŚ!
  Mildred Hayes ma dość wszystkiego. Ma dość nieudolności policji, która od kilku miesięcy nie potrafi znaleźć mordercy jej nastoletniej córki. Ma dość ludzi mówiących jej, że wszystko będzie dobrze, że taka po prostu kolej losu. Ma dość rozsadzającego ją od środka poczucia winy, że nie była dobrą matką, że mogła tej śmierci zapobiec. Wynajmuje miejsce reklamowe na trzech nieco zapomnianych billboardach stojących na drodze do jej miasteczka, a na nich każe namalować bardzo obrazowy przekaz, wypowiadając w ten sposób wojnę wszystkim, którzy nie chcą jej ulżyć w cierpieniu. Zgorzkniała, zdesperowana Mildred nie spodziewa się, że jej prowokacyjny gest zapoczątkuje reakcję łańcuchową, która dotknie dziesiątki mieszkańców miasteczka, również bliskie jej osoby. I jak na dobrą brutalną przypowieść o meandrach ludzkiej natury przystało, pozwoli jej to lepiej zrozumieć swych wrogów - gniewnych, impulsywnych, szczodrych i pięknych w swoich słabościach ludzi, którym przeważnie warto dać drugą szansę.
   
 • "Historia Ireny Sendlerowej" - biograficzny, dokument, reż. Andrzej Wolf - seans w ramach Czwartkowej Akademii Filmowej i spotkanie z reżyserdem!
  Obraz przedstawia historię życia polskiej działaczki społecznej i charytatywnej, która w czasie II wojny światowej uratowała ok. 2500 żydowskich dzieci. W październiku 1943 została aresztowana przez Gestapo, jednak „Żegocie” (Rada Pomocy Żydom) udało się ją uwolnić. W czasie powstania warszawskiego była sanitariuszką w jednym z powstańczych punktów sanitarnych na Mokotowie. Po wojnie pracowała w opiece społecznej i średnim szkolnictwie medycznym. Przez długie lata jej działalność podczas okupacji była nieznana.
  W roli Ireny - Sonia Bohosiewicz. 
   
 • "Piotruś Królik" - animacja, reż. Will Gluck - PREMIERA W PIĄTEK 20 KWIETNIA!
  Złośliwy, niepokorny i ciekawski Piotruś Królik to postać wyjątkowa; na jego zuchwałych przygodach wychowują się kolejne pokolenia dzieci na całym świecie. Wojna tytułowego bohatera z panem McGregorem (Domhnall Gleeson) przechodzi na zupełnie nowy poziom – być może najwyższy z możliwych. Walka toczy się, oczywiście, o kontrolę nad ogrodem pana McGregora oraz o serce zakochanej w zwierzętach sąsiadki (Rose Byrne).
   
 • "Tomb Raider" - przygodowy, reż. Roar Uthaug - PREMIERA W PIĄTEK 20 KWIETNIA!
  Lara Croft to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika, który zniknął, gdy dziewczyna miała kilkanaście lat. Teraz, jako 21-letnia kobieta, podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia. Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce jego pobytu. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u wybrzeży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Jak wiele poświęci, by poznać tajemnicę zniknięcia ojca i zyskać miano tomb raidera?
  Tym razem zamiast Angeliny Jolie w roli Lary Croft wystąpiła Alicia Vikander.

Informacje dotyczące cen biletów i godzin seansów dostępne są [TUTAJ].

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A