› Gospodarka
11:52 / 25.07.2019

Dostałeś pozew lub nakaz zapłaty z sądu? Zobacz jak się odwołać.

Dostałeś pozew lub nakaz zapłaty z sądu? Zobacz jak się odwołać.
Dzisiaj bardzo ważna wiadomość dla wszystkich zadłużonych. Z każdym rokiem liczba pozwów z firm pożyczkowych, windykacyjnych i banków wzrasta. Powodem takiej sytuacji jest to, że Polacy mają olbrzymie problemy z terminowym i regularnym płaceniem wymagalnych zobowiązań. Konsekwencją takich sytuacji jest zazwyczaj otrzymanie z sądu nakazu zapłaty. To jednak nic strasznego i warto się przed tym bronić informuje Fundacja Pomocy Zadłużonym EUROLEGE? Jednak jak to robić? Przeczytaj poniższy artykuł.

 

 

Nie czekaj, gdyż termin na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty jest krótki!

Przede wszystkim pozwany powinien pamiętać o terminach. Tylko 2 tygodnie, tyle wynosi termin na złożenie sprzeciwu albo zarzutów od nakazu zapłaty. Termin ten liczy się od dnia odebrania przesyłki z sądu. Zastanawiasz się co by było, gdyby nie robić nic i zbagatelizować pismo z sądu? Niebawem w Twoje życie wkroczy komornik. Zajmie Twój rachunek bankowy, wynagrodzenie za pracę, renta albo emerytura. Ponadto może prowadzić egzekucję także z ruchomości i nieruchomości dłużnika. Dlatego musisz podjąć trud i walczyć w sądzie, bez względu na to czy nakaz wydał e sąd czy zwykły, tradycyjny sąd.

Wiesz może z czym pozwani mają największe problemy? Przede wszystkim urzędowe formularze sprawiają dużo kłopotów pozywanym konsumentom. Kiedy pozwany musi wnieść sprzeciw albo zarzuty na urzędowym formularzu? Wówczas, gdy powód wniósł pozew w tej samej formie. Pomyłka może kosztować Cię odrzuceniem odwołania. A to sprawi, że komornik pojawi się u Ciebie szybciej niż myślałeś. Kiedy sąd odrzuca sprzeciw albo zarzuty to traktuje je tak, jakby ich nigdy nie było! Sędzia nawet nie zapozna się z tym, co napisałeś i nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym się uprawomocni.

Spraw formularzowych jest bardzo dużo. Fundacja EUROLEGE wskazuje, że banki, firmy windykacyjne i pożyczkowe składają pozwy głównie na urzędowych formularzach. Nawet wtedy, kiedy nie muszą. Dzięki temu pozwany ma trudniej, musi zmierzyć się z trudnościami formalnymi. Działa to oczywiście na korzyść instytucji finansowej, która może liczyć na pomyłkę konsumenta.

Musisz pamiętać, że samo formalnie poprawne złożenie środka zaskarżenia nie wystarczy. Jako pozwany zobowiązany jesteś sfomułować odpowiednie wnioski, twierdzenia i zarzuty. Zadanie nie jest proste. Szczególnie, jeśli po drugiej stronie mamy profesjonalistę, który tylko czeka na błąd.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Problemem również jest to, że wiele osób przekonanych jest, że sami sobie poradzą w sprawie sądowej, nie mając większego doświadczenia. Oczywiście dla instytucji finansowych to komfortowa sytuacja. Z pism składanych do sądu przez samych pozwanych znajdują się liczne błędy. Brakuje wniosków, prawidłowych twierdzeń i zarzutów. To olbrzymia bolączka, ponieważ o pomoc prawną w sprawach o zapłatę aktualnie nie jest trudno. Osoby, które pozwane są do sądu o zapłatę mogą skorzystać z pomocy Fundacji EUROLEGE, której prawnicy codziennie pomagają pozywanym do sądu konsumentom.

Jak się zgłosić do Fundacji:
Fundacja Pomocy Zadłużonym EUROLEGAL
Zadzwoń, tel.: 530 333 130
Wyślij zgłoszenie na stronie: www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%