Druga wygrana tymczasowego trenera

Druga wygrana tymczasowego trenera - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin pokonała 2:0 Unię Swarzędz w przedostatniej kolejce rozgrywek III ligi. To druga wygrana jarociniaków pod wodzą tymczasowego trenera - Jacka Koleckiego, który poprowadzi również jarociniaków w ostatnim meczu tego sezonu z rezerwami poznańskiego Lecha (w niedzielę o godz. 12.00).

Pierwsza połowa spotkania mocno rozczarowała. Jarota miała zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, ale potrafiła ją dobrze rozgrywać tylko do okolic pola karnego gospodarzy. Unia broniła się całym zespołem, licząc na kontrataki, ale nie miała do tego zbyt wielu okazji.

W pierwszej części godne odnotowania były tylko dwie sytuacje. W 25. minucie boisko opuścił Piotr Garbarek (najprawdopodobniej skręcił staw skokowy), a w 42. minucie Hubert Antkowiak oddał dość groźny, choć niecelny strzał na bramkę Unii, ale okazja nie wynikła z akcji Jaroty, tylko z błędu gospodarzy.

Po zmianie stron kibice zobaczyli zdecydowanie lepsze spotkanie. W pierwszych minutach gospodarze dwukrotnie, po stałych fragmentach gry, zagrozili bramce Jaroty.

Po kilku chwilach jarociniacy odzyskali inicjatywę i uzyskali zdecydowaną przewagę. Świetny mecz w drugirj połowie rozgrywał Łukasz Białożyt, który zdobył pierwszego gola dla Jaroty (po akcji z Michałem Grobelnym) i miał wielki udział przy drugiej bramce. Strzał „Białego” z około 30 metrów odbił przed siebie bramkarz Unii, ale nie zdołał się pozbierać i przy biernej postawie obrońców ze Swarzędza piłkę do siatki spokojnie skierował Michał Grobelny.

Wygrana Jaroty mogła być jeszcze bardziej okazała, ale piłka m.in. dwukrotnie zatrzymywała się na poprzeczce (po strzałach z dystansu Jacka Pacyńskiego oraz Łukasza Białożyta).

W Jarocie w ostatnich minutach debiut zaliczył kolejny z juniorów - Szymon Udzik, który chwilę po wejściu na boisko był bliski asysty, po dośrodkowaniu do Huberta Antkowiaka. Trenerem juniorów, którzy są o krok od wywalczenia prawa do gry w barażu do Centralnej Ligi Juniorów jest Jacek Kolecki.

Mimo porażki Unia, dzięki remisowi Victorii Września, zapewniła sobie utrzymanie w III lidze.

Unia Swarzędz - Jarota Jarocin 0:2 (0:0)
0:1 - Łukasz Białożyt (58.)
0:2 - Michał Grobelny, dobitka po strzale Łukasza Białożyta (73.)

Jarota: Karol Szymański - Adrian Wróblewski, Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek (25. Krzysztof Czabański), Piotr Skokowski - Michał Grobelny, Jędrzej Ludwiczak - Jacek Pacyński (80. Bartosz Cierniewski), Łukasz Białożyt (90. Szymon Udzik), Dominik Chromiński (86. Adrian Włodarczyk) - Hubert Antkowiak