› Kultura i Rozrywka
14:02 / 14.07.2018

DRUGI DZIEŃ Jarocin Festiwal 2018 [AKTUALIZACJE]

DRUGI DZIEŃ Jarocin Festiwal 2018 [AKTUALIZACJE]

fot. Dawid Michalczyk

Jarocin. Jarocin Festiwal 2018. Drugi dzień jarocińskiego festiwalu. Sobota na Jarocin Festiwal.  Już dzisiaj na scenie Sztywny Pal Azji, The Dumplings oraz BOKKA.

 

 

[TA INFORMACJA JEST AKTUALIZOWANA - odśwież lub wciśnij F5]

Pierwszy dzień tegorocznego festiwalu za nami. Piątek 13-stego był prawdziwą gratką dla fanów hip-hopowego klimatu, ale również fani klasycznego, rockowego brzemienia mogli znaleźć coś dla siebie.

Pomimo tego, że pogoda z początku nie dopisywała tegorocznym festiwalowiczom, to później było już tylko lepiej. Ludzie przybywali coraz liczniej pod jarocińskie sceny.
 

[ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIERWSZEGO DNIA] [KLIKNIJ TUTAJ]
 

[WIDEO Z PIĄTKOWYCH KONCERTÓW NA JF 2018] [KLIKNIJ TUTAJ]

 

[ZDJĘCIA Z SOBOTY - ZOBACZ TUTAJ]

Przypomnijmy kto wystąpi dzisiaj w Jarocinie:

SCENA PARK

17:00 - 17:55

Sztywny Pal Azji

Zespół, który swoje początki miał właśnie w Jarocinie… Sztywny Pal Azji. Na scenie pojawi się m.in. Leszek Nowak, Paweł Nazimek, Jarek Kisiński i Zbigniew Ciaputa, czyli oryginalny skład. Oprócz największych przebojów usłyszymy na pewno utwory z wydanej w 2017 roku płyty „Szara”.

18:10 - 19:05

Hańba!

Nazywają siebie Zbuntowaną Orkiestrą Podwórkową, a swoją muzykę międzywojennym punk-rockiem tworząc fikcyjną opowieść, w której punk nie powstał w latach 70., lecz w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej.

[ZDJĘCIA Z SOBOTY - ZOBACZ TUTAJ]

 

19:20 - 20:15

Pablopavo i Ludziki

Pablopavo, a właściwie Paweł Sołtys, to artysta eksperymentujący, grający muzykę alternatywną i nieprzeciętną. Lista jego artystycznych dokonań jest imponująca. Występował w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współpracował także m. in. z Hemp Gru, O.S.T.R., Sidneyem Polakiem, Sedativą czy też Dreadsquadem.

20:30 - 21:30

Daria Zawiałow

Daria Zawiałow to zeszłoroczna debiutantka o piorunującej karierze. Wystąpiła na największych festiwalach w kraju, a jej pierwsza klubowa trasa koncertowa przyciągnęła tłumy. Niech potwierdzeniem tego będzie 5 nominacji do Fryderyków.

[ZDJĘCIA Z SOBOTY - ZOBACZ TUTAJ]

21:45 - 22:45

Lech Janerka

Pierwszą gitarę basową wystrugał sobie z… kwietnika. Było to na początku lat 80. Wokalista, basista, kompozytor i autor tekstów intrygujących swobodnymi skojarzeniami słowno- fonetycznymi pierwszy raz wystąpił w Jarocinie w 1985 roku z Klausem Mitffochem, w roku wydania płyty uznawanej za jedną z najważniejszych w historii polskiego rocka.

23:00 - 00:00

Coma

Po 4 latach Coma wraca na Festiwal w Jarocinie! Jeden z najbardziej znanych polskich zespołów, który przyciąga swoim rockowym brzmieniem i energetycznymi koncertami. Za wydaną w 2017 roku płytę „Metal Ballads Vol. 1” zostali nominowani do Fryderyków.

00:15 - 01:15

The Dumplings Orkiestra

O żadnym młodym polskim zespole nie było tak głośno jak o The Dumplings. Chwytliwe melodie w połączeniu z elektroniką Kuby Karasia i barwnym głosem Justyny Święs sprawiły, że duet w krótkim czasie zbudował sobie szeroką rzeszę fanów, która nieustannie się powiększa, a koncerty cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

01:30 - 02:30

BOKKA

BOKKA to chyba najbardziej tajemniczy zespół na polskiej scenie muzycznej. Na swoim koncie mają występy na festiwalach w kraju i w Europie. 20 kwietnia premierę będzie miał ich trzeci album „Life On Planet B”, który zapowiada elektryzujący singiel „In Love With The Dead Man”.

SCENA RUINY

23:30 - 00:30

Wojciech Bąkowski

Wojciech Bąkowski to jeden z najbardziej oryginalnych polskich artystów, autor filmów animowanych i wideo, audioperformance, słuchowisk radiowych, muzyk
i poeta. Lider grup muzycznych KOT i NIWEA. Współtwórca grupy artystycznej PENERSTWO. Jego płyta “Jazz duo”, której fragmenty usłyszycie na koncercie Bąkowskiego ukaże się latem 2018 roku nakładem wytwórni DUNNO Recordings (LP).

SCENA SPICHLERZ

18:00 - 19:00

LØVTE

LØVTE to nowy projekt osób związanych wcześniej z wielkopolską sceną hardcore/punk oraz zespołami takimi, jak Deszcz, Astrid Lindgren czy Angelreich. W 2017 roku ukazał się ich debiutancki album “It is not a lack of love, but a lack of communication”.

19:00 - 20:00

Obsidian Mantra

Obsidian Mantra to polska formacja wykonująca modern/death metal, utworzona w lipcu 2014 roku. Muzyka zespołu czerpie z death/doom metalowych korzeni.

20:00 - 21:00

Entropia

Entropia jawi się jako kolektyw zwolenników futurystycznej wizji świata opracowanej przez Terence’a McKennę, domagając się powrotu do plemiennej świadomości i odrzucenia materialistycznej cywilizacji, która nas otacza na rzecz doświadczenia psychodelicznego.

21:00 - 22:00

HEGEMONE

Powstały w 2010 roku, poznański kwartet HEGEMONE prezentuje na drugiej, wydanej w maju tego roku nakładem francuskiej wytwórni Debemur Morti Productions płycie „We Disappear”, mocno osobistą interpretację poczerniałego post-metalu, starając się uchwycić niekończący się proces zmian w całym jego przerażającym pięknie

22:00 - 23:00

In Twilight's Embrace

Po dwóch trasach koncertowych promujących nowy album, In Twilight’s Embrace zagoszczą na tegorocznym Jarocin Festiwalu, przynosząc skondensowane, czyste szaleństwo! Ich ostatnia płyta, „Vanitas” to świadectwo dokonującej się transformacji zespołu. Muzycy zmieniają typowy dla nich, przepełniony wyrazistymi melodiami, metal śmierci i kładą nacisk na bezpośredniość oraz atmosferę kompozycji.

 

W tym miejscu będziemy relacjonować dla Was wszystkie festiwalowe występy. Jeśli nie zdecydowaliście się wybrać na tegoroczny festiwal to właśnie tutaj będziemy zamieszczać relacje wideo, zdjęcia oraz najważniejsze wydarzenia.

Sprawdźcie co sądzą uczestnicy o JF18 [WIDEO NA SAMYM DOLE STRONY] 

 

[AKTUALIZACJA 17:29]

Dzisiejsza pogoda jest znacznie łaskawsza dla festiwalowiczów. Pod sceną na rynku, zgromadzeni uczestnicy JF18 śpiewali wybrane piosenki w ramach programu "Co ciągle widzę w Niej?". W okolicach rynku rozdawane są specjalnie przygotowane śpiewniki, z którymi ludzie chętnie dołączają do wspólnego śpiewania refrenów. Zaprezentowano takie piosenki jak "Wychowanie" z repertuaru T.Love czy "Nie pytaj o Polskę" autorstwa Grzegorza Ciechowskiego, pseudonim Obywatel G. C. 

Piosenki wykonywał Błażej Król, Daria Zawiałow i Michał Kowalonek, Daga Gregorowicz, Paweł Ostrowski, Łukasz Lach, Rosalie oraz Bisz&Radex. 

Zobacz wideo z koncertu - "Co ciągle widzę w niej", który odbył się na jarocińskim rynku [TUTAJ KLIK]

 

[ZOBACZ ZDJĘCIA TUTAJ]
 

[AKTUALIZACJA 18:39]

Na scenie parkowej gra Hańba - zespół opowiadajacy w swych utworach o międzywojennej Polsce. Artyści wykorzystują w piosenkach teksty własne oraz Tuwima, Broniewskiego czy Brzechwy. Ich oryginalność przyciąga publikę, która jest zdecydowanie większa niż wczoraj w tych godzinach. Ludzie skaczą i śpiewają razem z zespołem, a w parku coraz więcej przyjezdnych...  Poznań, Kraków, a nawet Białystok wysłały swoich przedstawicieli...

[ZOBACZ WIDEO Z WYSTĘPU]

[ZOBACZ ZDJĘCIA TUTAJ]

 [AKTUALIZACJA 19:15]

Zespół HAŃBA zakończył występ, a na scenie pojawił się polski aktor Michał Czernecki znany z takich filmów jak ,,Wojna polsko-ruska", ,,Podatek od miłości" czy seriali ,,Diagnoza" i ,,Czas honoru". Wszystko przez film, który powstaje właśnie w Jarocinie, a Czernecki gra w nim burmistrza naszego miasta. Twórcy poprosili publiczność o pomoc w nakręceniu jednej ze scen. Festiwalowicze chętnie podeszli pod scenę, by przez chwilę poczuć się jak gwiazdy kina.


 - Fajnie będzie za jakiś czas zobaczyć się na dużym ekranie - mówi Bartosz, mieszkaniec Jarocina. 

 

Jednak nie wszyscy przyjęli filmowa ekipę z entuzjazmem. W trakcie można było słyszeć okrzyki takie jak ,,ludzie nie dajcie się manipulowac" czy ,,nie pomagajcie im, precz z komercją".

[KONCERT HAŃBY W JAROCINIE] [KLIKNIJ TUTAJ]

[ZOBACZ ZDJĘCIA TUTAJ]

 

[AKTUALIZACJA 19:33]

W kinie trwa spotkanie z Rottenem, ktore prowadzi Piotr Metz. Publika zebrala sie tłumnie. Kino wypełnione do ostatniego miejsca! 

[AKTUALIZACJA 20:50]

 Rotten podpisał  mural z jego wizerunkiem autorstwa Kajetana Jagiełki i Macieja Tomaszewskiego. 

[AKTUALIZACJA 21:07]

W spichlerzu właśnie rozpoczął się koncert zespół HEGEMONE, ale na razie więcej ludzi na zewnątrz niż w środku. Może dlatego, że wewnątrz jest niezwykle duszno. Fani ciężkich brzmień dopiero powoli zbierają się pod sceną, a w rozmowach z nami przyznają, że to właśnie w spichlerzu trwa prawdziwy jarociński festiwal. 

[ZOBACZ CO DZIAŁO SIĘ W SPICHLERZU]

 

[ZOBACZ ZDJĘCIA TUTAJ]

[AKTUALIZACJA, 22:03]

Parkową scenę przejął Lech Janerka. Repertuar artysty jest doskonale znany publiczności, która licznie zgromadziła się przed Pałacem Radolińskich. Ludzie chętnie śpiewają wraz z muzykiem jego znane utwory. 
 

- Właśnie na taki koncert czekałem - mówi Dawid, tegoroczny festiwalowicz z Koła. 


[ZOBACZ KONCERT LECHA JANERKI NA PARKOWEJ SCENIE] [KLIKNIJ TUTAJ]  

 

[AKTUALIZACJA, 23:19]

Na scenie Park, w strefie gastronomicznej został rozpylony nieznanego pochodzenia środek chemiczny, który drażni drogi oddechowe. Festiwalowicze, którzy byli w tamtej części szybko zaczęli uciekać, zasłaniając usta i nos, tak żeby substancja nie dostawała się do ich organizmów.

[ZOBACZ ZDJĘCIA TUTAJ]

[AKTUALIZACJA 23:28] 

Na scenie daje swój koncert zespół Coma. Z tego co powiedzieli nam uczestnicy festiwalu, to właśnie na te kapele czekano najbardziej. Piort Rogucki wraz z zespołem poruszył publiczność zgromadzoną przed sceną w parku. Ludzie przy barierkach na pewno nie znaleźli się tam przypadkiem - śpiewają wraz z wokalistą największe przeboje zespołu. Pod sceną wytworzyło się pogo - można poczuć klimat festiwalu w Jarocinie. 

[ZOBACZ COMĘ NA SCENIE W JAROCINIE] 

 

[AKTUALIZACJA, 0:30]

Po rozpylonej substancji ani śladu. Z rozmów z ochroną udało nam się ustalić, że tą substancją był jakiegoś rodzaju gaz, jednak trudno określić jego typ. Jeżeli pojawią się nowe informacje, będziemy was o nich niezwłocznie informować.

[AKTUALIZACJA 0: 43]

[ZOBACZ ZDJĘCIA TUTAJ]

Młodzi i utalentowani
... - czyli na scenie The Dumplings. Justyna śpiewa, a publiczność razem z nią. 
W trakcie występu Kuba stwierdził - bardzo nam miło, że możemy zagrać na legendarnym festiwalu. Nie spodziewalismy się tego zakładając zespół - tymi slowami zdobył serca jarocińskiej publiki, która ciągle czeka na największy hit młodych artystów.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%