Drugi sparing, drugie zwycięstwo Jaroty (ZDJĘCIA)

Drugi sparing, drugie zwycięstwo Jaroty (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

W sobotę, 18 stycznia Jarota Jarocin rozegrała drugi mecz towarzyski podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2019/2020. Podopieczni Piotra Garbarka pokonali 1:0  Polonię Środa Wlkp.

Jarociniacy sparingowe gry w 2020 roku rozpoczęli od ubiegłotygodniowego zwycięstwa z LKS Gołuchów. Tym razem JKS zmierzył się z III-ligowym rywalem. Polonia po rundzie jesiennej zajmuje 9. miejsce.

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie w sobotnie popołudnie to Jarota była stroną dominującą. W pierwszej połowie pod bramką JKS-u było kilka niebezpiecznych sytuacji, które wynikały głównie z nieporozumień, ale Polonia nie była w stanie ich wykorzystać, a sama nie stwarzała groźniejszych okazji. Jeden z testowanych przez Jarotę zawodników już w 7. minucie mógł wpisać się na listę strzelców, ale dobrze zachował się bramkarz gości. W 30. minucie zza pola karnego strzelał Mateusz Dunaj. To, co nie udało się skrzydłowemu Jaroty wówczas, udało się 6 minut później ze zdecydowanie bliższej odległości. Wówczas Dunaj wykorzystał płaskie dośrodkowanie Szymona Piekarskiego.

On z kolei był najaktywniejszym piłkarzem Jaroty po przerwie. Piekarski oddał wiele strzałów zza pola karnego. Po większości z nich mocniej mogło zabić serce bramkarzowi Polonii, bo były to uderzenia celne lub takie, które nieznacznie mijały słupki. Ostatnie pół godziny meczu słabiej rozpoczęli gospodarze. Najpierw rewelacyjną interwencją popisał się Sebastian Kmiecik po uderzeniu rywala, a chwilę później bramkarz Jaroty naprawił błąd Piotra Stachowiaka, który niedokładnie zagrał piłkę przed własnym polem karnym. W końcówce  groźnie uderzał jeszcze Patryk Kieliba oraz ponownie Piekarski z rzutu wolnego, ale wynik się już nie zmienił.

W piątek klub ogłosił, że Jarotę najprawdopodobniej opuszczą Adam Męcfel, Oskar Machowski oraz Beniamin Wrembel, którzy dostali „wolną rękę” w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Za tydzień w sobotę, 25 stycznia Jarota podejmie w kolejnym sparingu Sokół Kleczew. Początek o 11.00.