› Aktualności
12:58 / 09.10.2018

Dwa rajdy RoweLOVE w konkursie wojewódzkim. Mają szansę na ogólnopolski finał

Dwa rajdy RoweLOVE w konkursie wojewódzkim. Mają szansę na ogólnopolski finał

fot. Materiały organizatora

Zakręcony Rajd Rowerowy oraz Festiwalowa Jazda biorą udział w wielkopolskim finale szesnastej edycji konkursu "Na najlepszy produkt turystyczny - Certyfikat POT 2018". W środę 17 października okaże się, że czy zakwalifikują się do trójki, która następnie wystartuje w etapie ogólnopolskim.

 

 

Obie imprezy są autorskimi pomysłami Stowarzyszenia RoweLOVE Jarocin. Zgłoszenia dokonują wyłącznie Regionalne Organizacje Turystyczne. - RoweLOVCY bardzo proszą o trzymanie kciuków! Zwłaszcza ze to jedyne 2 produkty z ziemi jarocińskiej, jakie się zakwalifikowały do konkursu, więc sławmy nasze miasto jak tylko się da! - podkreśla prezes Błażej Ciesielski.

FestiwaLOVA Jazda to rajd rowerowy organizowany w czasie Jarocin Festiwalu. W lipcu organizatorzy przedsięwzięcia zaprosili festiwalowych gości w trasę "Rockową Duszą Jarocina". Rowerzyści odwiedzili kultowe miejsca, związane z historią Festiwalu, a także zobaczyli rockowe murale.

W tym roku "Zakręcony Rajd Rowerowy" odbył się już po raz czwarty. Każdego roku organizatorzy proponują uczestnikom ponad 20-kilometrową trasę. W wydarzeniu uczestniczą dzieci, młodzież i dorośli. Na trasie na rowerzystów czekają niespodzianki, a na finał loteria cennymi nagrodami. Wydarzenie cieszy się bardzo duża popularnością. Listy zgłoszeniowe, obejmujące blisko 400 osób, zapełniają się w ciągu kilku godzin.

Certyfikat jest przyznawany nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom, obiektom, imprezom oraz przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym. Celem konkursu jest wspieranie ich dalszego rozwoju oraz promocja. Przyznany Certyfikat jest świadectwem jakości i potencjału rozwojowego.

Nagrodą dla produktów wyróżnionych Certyfikatem POT jest włączenie ich w działania promocyjne prowadzone przez Polską Organizację Turystyczną na rynku krajowym oraz rynkach objętych działaniami jej Zagranicznych Ośrodków, a także możliwość posługiwania się tym prestiżowym logo. Warto podkreślić, że Certyfikat to także marketingowy atut w kampaniach promocyjnych: rekomendacja POT podnosi rangę i wzmacnia pozycję produktu i całej oferty.

 

Stowarzyszenie RoweLOVE Jarocin włączyło się również w obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%