› Aktualności
08:00 / 12.12.2017

Dymisja Beaty Szydło. Mateusz Morawiecki nowym premierem

Dymisja Beaty Szydło. Mateusz Morawiecki nowym premierem

fot. PAP/Paweł Supernak

Nowy premier. Beata Szydło. Mateusz Morawiecki. Dymisja Beaty Szydło. Desygnacja. Minister finansów.

R E K L A M A

 

 

 

Prezydent Andrzej Duda, w piątek 8 grudnia, przyjął dymisję Beaty Szydło. Chwilę potem, w Pałacu Prezydenckim mianował na nowego premiera, Mateusza Morawieckiego.

 

Spotkali się z parą prezydencką i premier [WIDEO]

 

Beata Szydło (Prawo i Sprawiedliwość) sprawowała funkcję prezesa Rady Ministrów od 2015 roku, od tego czasu mając na swoim koncie przeprowadzone prospołeczne reformy, takie jak Rodzina 500 Plus czy podwyższenie płacy minimalnej.

 

- Specyficzny moment w polityce, w której wszyscy pracujemy dla dobra Rzeczypospolitej. Pani premier, bardzo dziękuję za wszystkie momenty dobrej współpracy. Dziękuję za wiele serdeczności, za wiele wysiłku dla Rzeczypospolitej. Tylko ktoś kto oglądał pani służbę dla Polski wie, jak bardzo była ona trudna, jak wiele wymagała ona wysiłku - powiedział do Beaty Szydło, prezydent Andrzej Duda.

 

Na nowego premiera został desygnowany Mateusz Morawiecki z partii PiS, od listopada 2015 roku minister rozwoju i minister finansów od września 2016 r.

 

- Przed panem misja trudna i odpowiedzialna. Ale wierzę, że pan jej podoła. Jest pan moim premierem, będę za pana trzymał kciuki, ale chcę też powiedzieć, że jestem w każdym momencie otwarty na współpracę - zwrócił się do Morawieckiego, Andrzej Duda.

 

Morawiecki oznajmił, że chce służyć wzmocnieniu bezpieczeństwa Polski, polskiej gospodarki i pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej. Zaznaczył także, że praca z Beatą Szydło była dla niego wielkim honorem.

 

Jak relacjonują nam posłowie, przyjęcie Mateusza Morawieckiego na posiedzeniu klubu PiS było chłodne. Odchodząca premier Szydło została przyjęta owacją na stojąco - informuje rp.pl

 

 

Dzisiaj (wtorek, 12.12.2017) odbędzie się expose Mateusza Morawieckiego i głosowanie nad wotum zaufania dla nowego rządu. 

Czy Mateusz Morawiecki będzie lepszym premierem od Beaty Szydło?

ankieta dodana 12.12.2017, ilość wszystkich głosów: 124
Zdecydowanie tak
31%
Zdecydowanie nie
52%
Nie interesuje mnie polityka
16%
Nie interesuje mnie polityka
2%
R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A