12:39 / 14.03.2019

Dzieci uczą się kreatywności i bezpiecznego korzystania z internetu

Dzieci uczą się kreatywności i bezpiecznego korzystania z internetu

fot. Materiały SP nr 2 w Jarocinie

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie biorą udział w programie edukacyjnym MegaMisja. Zajęcia dotyczą bezpiecznego korzystania z internetu, przestrzegania praw autorskich, wyszukiwania wiarygodnych informacji w sieci oraz tworzenia i obrabiania prostych grafik i dźwięków. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów oraz nauczycieli.

 

R E K L A M A

Wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Występują w niej animowani bohaterowie, którzy mają wiele pytań dotyczących użytkowania multimediów. Dzieci pomagają bohaterom rozwiązać ich problemy, zdobywając przy tym nowe umiejętności i wiadomości. Rozwiązując kolejne zadania, uczestnicy przechodzą do kolejnego etapu gry i zdobywają nagrody : złote talary oraz nagrody rzeczowe(tablet, książki, gry planszowe, zestawy plastyczne). Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, ponieważ nauka w taki sposób jest ciekawsza i łatwiejsza.

 

- Podczas realizacji kolejnego wyzwania pt. „Audiopamiętnik Julki i Kuby” dzieci biorące udział w projekcie MegaMisja spotkali się z dziennikarzem Gazety Jarocińskiej Bartkiem Nawrockim – informuje Anna Grzybowska, która jest opiekunem projektu wraz z Dominiką Sikorską. - Gość opowiedział o swojej pracy i pokazał w jaki sposób kiedyś nagrywano materiały do artykułów. Uczniowie mieli okazję nagrać własny materiał dźwiękowy o szkole. Wizyta gościa sprawiła, że zajęcia były ciekawsze i atrakcyjniejsze. Z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników projektu.

 

Projekt MegaMisja organizowany jest przez Fundację Orange. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

R E K L A M A
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%
R E K L A M A

Zdjęcia ilość zdjęć 4