› Kultura i Rozrywka
12:30 / 05.03.2018

Dziś drugi film z cyklu w starym kinie w Kawiarni Filmowej - wstęp wolny

Dziś drugi film z cyklu w starym kinie w Kawiarni Filmowej - wstęp wolny

fot. Unsplash

Jarocin. "Księżna Łowicka". Kawiarnia filmowa. Stowarzyszenie Jarocin XXI. Cegiełka na stulecie niepodległości. Przedwojenne filmy. Klasyka kina.

 

R E K L A M A

 

Dziś o godz. 18.30, w Kawiarni Filmowej zostanie wyświetlony drugi film z cyklu w starym kinie. Tym razem będzie to "Księżna Łowicka". Obraz z 1932 roku, w reżyserii Mieczysława Krawicza i Janusza Warneckiego, na motywach powieści Wacława Gąsiorowskiego o tym samym tytule. 

Film przenosi widzów do Warszawy lat 1824 - 1830. 

Wielki książę Konstanty żeni się z hrabianką Joanną Grudzińską. Joanna jednak nadal kocha majora Łukasińskiego, a zgodę na małżeństwo wyraziła z poczucia obowiązku patriotycznego. Łukasiński zostaje aresztowany. Wybucha powstanie listopadowe. Spiskowcy zdobywają Belweder. Joanna ukrywa przed nimi Konstantego.

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca Kawiarnia Filmowa zamieni się w przedwojenną salę kinową. Wyświetlane z okresu dwudziestolecia międzywojennego filmy, z cyklu "W starym kinie" mają być cegiełką do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obrazy zostały zdigitalizowane w ramach projektu "Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych" w Filmotece Narodowej w Warszawie. Najcennijeszy zbiór Filmoteki Narodowej utrwalono na nośniku cyfrowym i udostępniono szerokiej publiczności.

Więcej informacji o wydarzeniach kulturalnych tego tygodnia znajduje się [TUTAJ]. 

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A